Turcja: Przerwany mecz Trabzonspor - Fenerbahce. Mierzejewski na ławce (wideo)

Maciej Kmita

Nie tylko w Polsce istnieje problem rzucania odpalonych środków pirotechnicznych na murawę w czasie meczu. Z tego powodu przerwane zostało spotkanie Super Lig Trabzonspor - Fenerbahce Stambuł.

W czasie rozegranych 23 lutego 187. derbów Krakowa kibice Wisły obrzucili boisko kilkunastoma odpalonymi racami. W sobotę natomiast podczas meczu z Ruchem Chorzów wstrzelili na stadion przy Reymonta 22 kilka rac, które wylądowały na placu gry i trybunach. W obu przypadkach sędziowie główni przerwali mecze na kilkadziesiąt sekund, by sprzątnąć strzępki środków pirotechnicznych.

Sędzia Bulent Yildirim, który prowadził poniedziałkowy mecz 24. kolejki tureckiej Super Lig pomiędzy Trabzonsporem a Fenerbahce Stambuł, zdecydował o przerwaniu spotkania, gdy w 54. minucie kibice Trabzonsporu rzucili w pole karne Fenerbahce odpalone środki pirotechniczne

Już wcześniej fani gospodarzy rzucali z trybun w piłkarzy ze Stambułu różnymi przedmiotami. Na początku II połowy kilka przedmiotów trafiło w próbującego wykonać rzut rożny Canera Erkina, którego musiała... ochraniać policja!

Policja ochrania Canera Erkina przy rzucie rożnym
Miarka się przebrała, gdy pirotechnika wylądowała tuż obok bramkarza gości Volkana Demirela i oparzyła go w nogi. Gra nie została wznowiona. Kibice opuścili Huseyin Avni Aker i w okolicach stadionu Trabzonsporu doszło do zamieszek z udziałem fanów gospodarzy i policji.

W momencie przerwania meczu Fenerbahce prowadził 1:0 po golu Emmanuela Emenike. Adrian Mierzejewski tym razem usiadł na ławce Trabzonsporu.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.