2. Bundesliga: Mateusz Klich w "11" kolejki

Maciej Kmita

[tag=17583]Mateusz Klich[/tag] z przytupem wszedł do pierwszego składu 1.FC Kaiserslautern. Za swój występ przeciwko 1.FC Heidenheim (4:0) znalazł się w "11" 27. kolejki 2. Bundesligi wg Kickera.

Klich długo, bo dwa miesiące czekał na prawdziwą szansę od trenera Kosty Runjaicia, ale gdy ją otrzymał, to złapał ją obiema dłońmi. Do soboty 10-krotny reprezentant Polski zaliczył w barwach Czerwonych Diabłów tylko dwa występy, podczas których na boisku przebywał łącznie 34 minuty.

Jego sytuacja zmieniła się w czasie ostatniej przerwy na reprezentację. Polak błysnął w sparingu z MSV Duisburg, czym wywalczył sobie miejsce w "11" Czerwonych Diabłów i w weekend był jednym z ojców ich zwycięstwa z 1. FC Heidenheim (4:0).

Już w 4. minucie zaliczył asystę przy golu Williego Orbana - kolega z zespołu głową zamienił na gola jego dośrodkowanie z rzutu rożnego. Tuż przed przerwą Klich zanotował asystę 2. stopnia przy bramce Karima Matmoura, a w 77. minucie sam wpisał się na listę strzelców.

Klich z przytupem wszedł do wyjściowego składu Kaiserslautern, bo Kicker umieścił go w swojej "11" 27. kolejki 2. Bundesligi. Oprócz niego znaleźli się w niej m.in. wspomniani Orban i Matmour oraz znany z gry w Amice Wronki, Lechu Poznań, Odrze Wodzisław Śląski i Zagłębiu Lubin Iljan Micanski.