Jakub Błaszczykowski już doceniany we Włoszech. Polak w jedenastce 5. kolejki Serie A

Konrad Kostorz

"La Gazzetta dello Sport" i oficjalny kanał Serie A doceniły występ Jakuba Błaszczykowskiego w spotkaniu ACF Fiorentiny z Bologną FC. Drużyna polskiego skrzydłowego wygrała 2:0.

Jakub Błaszczykowski rozegrał przeciwko beniaminkowi Serie A pełne 90 minut. W drugiej połowie po dograniu Matiasa Vecino otworzył wynik spotkania. Drugą bramkę dla ACF Fiorentiny zdobył Nikola Kalinić, a Fiołki dzięki zwycięstwu awansowały na pozycję wicelidera.

"Kuba" we Włoszech prezentuje się obiecująco i już zaczął być doceniany. Znalazł się w jedenastce kolejki "La Gazzetta dello Sport" oraz oficjalnego kanału ligi włoskiej obok takich asów jak Felipe Melo z Interu, Felipe Anderson z Lazio, Eder z Sampdorii czy Mario Balotelli z Milanu. To pierwsze takie wyróżnienie dla 29-latka.

Błaszczykowski w niedzielę będzie miał kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności - Fiorentina zmierzy się na wyjeździe z Interem Mediolan i będzie to mecz na szczycie Serie A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)