PAP

Airam Cabrera dorównał Grzegorzowi Piechnie. Pierwszy hat-trick od 10 lat!

Sebastian Najman

Na taki moment wszyscy sympatycy Korony Kielce czekali aż 10 lat! Ostatnim piłkarzem klubu z województwa świętokrzyskiego, który w meczu ligowym strzelił trzy gole był Grzegorz Piechna. Teraz dorównał mu Airam Lopez Cabrera.

Był 20 sierpnia 2005 roku, debiutancki sezon Korony na szczeblu Ekstraklasy. Kielczanie w meczu 4. kolejki mierzyli się przed własną publicznością z Polonią Warszawa. Gospodarze wygrali 3:2, a wszystkie bramki zdobył dla nich Grzegorz Piechna - późniejszy król strzelców ligi (21 goli).

Od tego momentu minęło ponad 10 lat. I ani razu żaden inny zawodnik z Kielc nie strzelił w jednym spotkaniu ligowym trzech goli. Przełom w tej kwestii nastąpił dopiero w obecnych rozgrywkach, a dokonał go pozyskany kilka miesięcy temu Hiszpan Airam Lopez Cabrera.

28-latek mocno przyczynił się do pokonania Lechii Gdańsk (4:2). Były piłkarz między innymi rezerw Villarreal CF wpisywał się na listę strzelców w 8., 50. oraz 60. minucie meczu. Dwukrotnie uczynił to z rzutów karnych.

Co ciekawe Cabrera mógł już w grudniu ubiegłego roku ustrzelić hat-tricka. Wówczas w wyjazdowym spotkaniu z Cracovią (2:2) trafił do siatki dwa razy, marnując w 66. minucie "jedenastkę".

Airam Lopez Cabrera to obecnie najskuteczniejszy gracz zespołu Marcina Brosza. W rozegranych przez siebie piętnastu spotkaniach ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Autorzy hat-tricka w barwach Korony na szczeblu Ekstraklasy:

Sezon Strzelec Minuty Mecz Wynik
2005/06 Grzegorz Piechna 4', 44', 83' (k.) Korona Kielce - Polonia Warszawa 3:2
2015/16 Airam Lopez Cabrera 8' (k.). 50' (k.), 60' Korona Kielce - Lechia Gdańsk 4:2

Źródło: WP SportoweFakty