Sparingowo: Udana próba generalna outsidera I ligi

Olga Krzysztofik

Przed Rozwojem Katowice trudna runda wiosenna, gdyż zespół będzie walczył o utrzymanie. Ostatnie sparingi Ślązaków mogą napawać optymizmem, gdyż zanotowali oni dwie wygrane.

W ostatnią sobotę przed startem rundy wiosennej I ligi piłkarze Rozwoju mieli zaplanowane aż dwa sparingi. W pierwszym zmierzyli się z GKS-em Tychy.

Spotkanie z tyszanami Rozwój rozpoczął mocno, już w 4. minucie gola zdobył Adam Czerkas. Wykorzystał on dośrodkowanie Konrada Nowaka, a bramkarza GKS-u pokonał uderzeniem głową. Pierwsze pół godziny w wykonaniu katowiczan było naprawdę dobre, mieli oni kolejne sytuacje, lecz nie umieli ich wykorzystać.

Po przerwie inicjatywę przejęli tyszanie, którzy nie ukrywają swoich I-ligowych aspiracji. Długimi fragmentami prowadzili oni grę, ale zabrakło im skuteczności. Mimo że to Rozwój zwyciężył 1:0, to GKS pokazał się z równie dobrej strony. Dla podopiecznych Mirosława Smyły był to siódmy z rzędu sparing bez porażki, w tym czwarty wygrany.

Katowiczanie na tym nie poprzestali. Ci zawodnicy, którzy nie zagrali z GKS-em Tychy, zmierzyli się z czwartą siłą grupy zachodniej małopolskiej IV ligi, czyli MKS-em Trzebinia/Siersza.

W tym meczu Rozwój triumfował 2:0. W 26. minucie w polu karnym faulowany był Adam Żak, a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Łukasz Winiarczyk. Z kolei druga bramka padła po przerwie, w 61. minucie Sebastian Gielza strzałem głową ustalił wynik tego sparingu.

W pierwszej kolejce rundy wiosennej Rozwój zmierzy się na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów (sobota, 5 marca).

Rozwój Katowice - GKS Tychy 1:0 (1:0)
1:0 - Adam Czerkas 4'

Skład Rozwoju Katowice: Pawłowski - Król, Domański, P. Gałecki, Kun (80' Winiarczyk) - Menzel (68' Tkocz), Szatan, Cholerzyński - Nowak (68' Żak), Czerkas (75' Kozłowski), Wróbel.

Rozwój Katowice - MKS Trzebinia/Siersza 2:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Winiarczyk 26' (k.)
2:0 - Sebastian Gielza 61'

Skład Rozwoju Katowice: Soliński - Mielnik (70' Żemła), Kopczyk, Barwiński, Winiarczyk - M. Gałecki, Tkocz (73' Otrzonsek), Jaroszek - Kozłowski (46' Drzymała), Gielza (80' Mielnik), Żak.

Źródło: TVP S.A.
Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!