Sparingowo: Sandecja lepsza od Partizana. Ostre strzelanie w Nowym Sączu

Krzysztof Niedzielan

Piłkarze z Nowego Sącza pauzowali w 21. kolejce I ligi, ale chcąc zachować rytm meczowy rozegrali sparing ze słowackim II-ligowcem z Bardejova. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem biało-czarnych 5:1.

Sandecja dość szybko zaznaczyła swoją przewagę, stwarzając sytuacje pod bramką Partizana. Jeszcze przed upływem 15. minuty gospodarze mieli trzy okazje. Zmarnowali je kolejno Dawid Janczyk, Wojciech Trochim i Bartłomiej Dudzic. Sądeczanie nie poprzestawali w atakach, czego efektem były strzały Macieja Małkowskiego i Wojciecha Trochima z 18. minuty spotkania. Pierwszy z nich nie bez problemów obronił golkiper gości, drugi poleciał nad poprzeczką.

Gol dla podopiecznych Radosława Mroczkowskiego wisiał w powietrzu i nie trzeba było na niego długo czekać. Kamil Słaby dośrodkował z lewej strony w pole karne, Dawid Janczyk strzelił głową i w 19. minucie Sandecja cieszyła się z prowadzenia.

2:0 mogło być w 27. minucie, ale Wojciech Trochim ponownie strzelił nad poprzeczką po podaniu z linii końcowej Macieja Małkowskiego. Dużo większą precyzją wykazał się w 37. minucie Kamil Słaby. Po zbyt mocnej wrzutce Bartłomieja Dudzica piłka wylądowała na 30 metrze, gdzie lewy obrońca biało-czarnych uderzył z pierwszej piłki w samo okienko.

Nie minęło 60 sekund i gospodarze znów cieszyli się z gola. Tym razem Wojciech Trochim nie omieszkał skorzystać z asysty Macieja Małkowskiego. Chwilę przed przerwą wynik na 3:1 ustalili gracze ze Słowacji. Najpierw trafili w słupek, a przy dobitce Łukasz Radliński był już bezradny.

Po zmianie stron trener Mroczkowski posłał do boju aż 9 nowych graczy. O ile pierwsza połowa mogła się podobać, to w drugiej odsłonie zaczęło wiać nudą na murawie. Trybuny ożywiły się dopiero w 58. minucie, gdy Arkadiusz Aleksander wykorzystał podanie Szymona Kuźmy podwyższając prowadzenie. Piłkarze Sandecji strzelali w tym sparingu, jak na zawołanie. Do siatki trafił też Witalij Berezowski w 76. minucie.

Sandecja Nowy Sącz - Partizan Bardejov 5:1 (3:1)
1:0 - Dawid Janczyk 19'
2:0 - Kamil Słaby 37'
3:0 - Wojciech Trochim 38'
3:1 - 45'
4:1 - Arkadiusz Aleksander 58'
5:1 - Witalij Berezowski 76'

Sandecja I połowa: Łukasz Radliński - Witalij Berezowski, Dawid Szufryn, Martin Cseh, Kamil Słaby, Bartłomiej Dudzic, Grzegorz Baran, Matej Nather, Wojciech Trochim, Maciej Małkowski, Dawid Janczyk.

Sandecja II połowa: Michał Gliwa - Adrian Danek, Michał Szeliga, Witalij Berezowski, Kamil Słaby (61' Bartłomiej Kasprzak), Filip Piszczek, Sebastian Szczepański, Szymon Kuźma, Bartosz Sobotka, Josef Ctvrtnicek, Arkadiusz Aleksander.