Pogoń - Miedź: Podział punktów fatalny dla obu drużyn

Jakub Artych

Pogoń Siedlce tym razem nie wykorzystała atutu własnego boiska. Podopieczni Marcina Sasala bezbramkowo zremisowali z Miedzią Legnica.

Obie drużyny po ostatniej słabszej kolejce znalazły się w nieciekawej sytuacji. Zarówno Pogoni Siedlce jak i Miedzi Legnica grozi widmo spadku z ligi. - Każdy mecz na wyjeździe jest trudny. Zespoły grające u siebie muszą zdobyć jak najwięcej punktów na własnym stadionie i dorzucić kilkanaście oczek na wyjeździe. Pogoń to drużyna, która na pewno będzie grała dynamicznie, agresywnie - mówił przed spotkaniem Ryszard Tarasiewicz.

Stawka spotkania sparaliżowała obie drużyny, które w pierwszej połowie stworzyły bardzo słabe widowisko. W grze zespołów było sporo chaosu i niedokładności. Co prawda walki i determinacji odmówić nikomu nie można, jednak w tej części gry wyraźnie zabrakło jakości. Zarówno Pogoń Siedlce jak i Miedź Legnica stworzyły w pierwszej połowie po jednej dogodnej sytuacji.

W 19. minucie prawą stroną boiska przedarł się Adam Duda, który wypatrzył niepilnowanego Daniela Gołębiewskiego. Były napastnik Dolcanu Ząbki z pięciu metrów nie trafił jednak do bramki. Kilka chwil później powinno być 1:0 dla Miedzi Legnica, jednak w sytuacji sam na sam Wojciech Łobodziński nie zdołał pokonać Rafała Misztala.

Adam Duda otrzymał czerwoną kartkę
Początek drugiej połowy zwiastował nam, iż emocji powinno być zdecydowanie więcej. Już w 47. minucie kapitalną akcję zmarnował Wojciech Łobodziński, który otrzymał świetne podanie od Petteri Forsella. Kilka minut później Fin miał dogodną sytuację z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła w mur. W 56 minucie idealnej okazji nie wykorzystał z kolei Bartosz Ślusarski.

W kolejnych minutach tempo meczu wyraźnie spadło. Dobrą okazję zmarnował tylko Tadas Labukas, który strzelił minimalnie nad poprzeczką. W 77 minucie zagotowało się po faulu Adama Dudy, który najpierw obejrzał żółtą kartę, a później po starciu z Grzegorzem Bartczakiem czerwoną. Od tego momentu przewagę uzyskała Miedź, z której jednak wynikało niewiele. Obie drużyny w końcowym rozrachunku podzieliły się punktami.

Pogoń Siedlce - Miedź Legnica 0:0

Pogoń: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Rafał Augustyniak, Daniel Chyła, Mariusz Rybicki, Marcin Paczkowski, Bartosz Osoliński, Kamil Jonkisz, Daniel Gołębiewski, Adam Duda.

Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie, Wojciech Łobodziński (90’ Marcin Garuch), Adrian Łuszkiewicz, Damian Rasak, Petteri Forsell, Łukasz Garguła, Bartosz Ślusarski (69’ Tadas Labukas).

Żółte kartki: Adam Duda (Pogoń) oraz Michał Stasiak, Grzegorz Bartczak (Miedź)

Czerwona kartka: Adam Duda /77' - za odepchnięcie rywala/ (Pogoń Siedlce).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).