PAP/EPA / HERMANN HAY

Pierwszy gol Jakuba Błaszczykowskiego dla VfL Wolfsburg! Efektowne trafienie na wagę zwycięstwa

Konrad Kostorz

Jakub Błaszczykowski w drugim nieoficjalnym występie w VfL Wolfsburg strzelił pierwszego gola. Reprezentant Polski zapewnił niemieckiemu zespołowi zwycięstwo 1:0 nad AS Saint-Etienne.

Jakub Błaszczykowski wystąpił w podstawowym składzie drużyny Dietera Heckinga, a w 25. minucie zdecydował się na uderzenie z ponad 20 metrów, przymierzył przy słupku i nie dał żadnych szans bramkarzowi silnego klubu z Ligue 1. To było efektowne trafienie i, jak się później okazało, jedyne w spotkaniu kontrolnym.

Kuba pozostał na boisku do 76. minuty i wszystko wskazuje na to, że w meczach o stawkę będzie występował w podstawowym składzie. Trener wystawił we wtorek niemal najsilniejsze zestawienie z tercetem Błaszczykowski, Julian Draxler, Daniel Caligiuri w drugiej linii. Szanse Polaka są tym większe, że kontuzji doznał Vieirinha, który również może występować na prawym skrzydle.

Dla Kuby był to drugi występ dla Wolfsburga. Wcześniej rozegrał 45 minut przeciwko szwedzkiemu Malmoe FF (1:0).

20 sierpnia Wolfsburg zmierzy się w pierwszym oficjalnym pojedynku sezonu z FSV Frankfurt w I rundzie Pucharu Niemiec, a tydzień później zainauguruje rozgrywki ligowe meczem z FC Augsburg.

VfL Wolfsburg - AS Saint-Etienne 1:0 (1:0)
1:0 - Błaszczykowski 25'

Skład Wolfsburga: Casteels - Traesch, Ascues, Dante, Rodriguez (67' Horn) - Gustavo (67' Knoche), Arnold - Błaszczykowski (76' Mayoral), Draxler (46' Didavi), Caligiuri (46' Brekalo) - Dost (67' Henrique).