PAP/EPA / PAP/EPA/JUANJO MARTIN / UD Las Palmas

Primera Division: Co za mecz! Ronaldo ratował Real, fatalne zachowanie Bale'a

Igor Kubiak

Cristiano Ronaldo zdobył 2 gole w samej końcówce i doprowadził do remisu 3:3 w meczu Realu Madryt z Las Palmas! Gospodarze praktycznie całą drugą połowę grali w osłabieniu po karygodnym zachowaniu Garetha Bale'a.

Trener Zinedine Zidane zdecydował się wystawić w podstawowym składzie Isco oraz Alvaro Moratę. Co ciekawe, obaj trafiali do siatki. Na początku meczu Isco wykorzystał świetne podanie Mateo Kovacicia i w sytuacji sam na sam otworzył wynik spotkania. Większego pecha miał Morata, który 3-krotnie pokonywał golkipera gości, ale za każdym razem sędzia wskazywał pozycję spaloną napastnika Realu (w 2 przypadkach były to kontrowersyjne decyzje).

Na trafienie Isco piłkarze gości zdołali błyskawicznie odpowiedzieć. Tana świetnie zabrał się z piłką, dzięki czemu zostawił w tyle Sergio Ramosa i po piekielnie silnym strzale doprowadził do wyrównania.

Mecz mógł się podobać postronnym kibicom. Oba zespoły grały otwarty futbol, a nieco lepsze wrażenie pozostawiali po sobie piłkarze Las Palmas, którzy byli bardzo groźni po kontrach. Szczególnie aktywny po stronie gości był zawodnik z 5-letnią przeszłością w Realu Madryt - Jese Rodriguez.

Najważniejsza sytuacja w meczu miała miejsce tuż po zmianie stron. Całkowicie głowę stracił Gareth Bale, który najpierw chamsko kopnął rywala, a po chwili mocno go odepchnął. Efekt mógł być tylko jeden - David Fernandez Borbalan pokazał Walijczykowi czerwoną kartkę.

Osłabiony Real totalnie się pogubił i w krótkim odstępie czasu stracił 2 gole. Najpierw sędzia w trudnej w ocenie sytuacji odgwizdał rzut karny dla ekipy z Kanarów po tym jak Sergio Ramos zagrał piłkę ręką. "Jedenastkę" wykorzystał Jonathan Viera, który do siatki trafił po nogach Keylora Navasa. Po chwili bramkarz z Kostaryki znów wyciągał piłkę z siatki. Tym razem wyszedł daleko przed pole karne i przegrał pojedynek z Kevinem-Princem Boatengiem.

Do końca pozostało pół godziny, Real grał w osłabieniu i przegrywał 1:3. Sytuacja była tragiczna, ale "Królewscy" zdołali uratować punkt. Gospodarze rzucili się do ataków. Na boisku pojawili się Lucas Vazquez, James Rodriguez i Karim Benzema, a golkiper Javi Varas wraz ze swoimi defensorami miał wiele pracy. Raz przyjezdnym pomogła poprzeczka, w którą trafił Sergio Ramos. Real ruszył do wyraźnie do przodu, przez co narażał się na kontry. Jese wraz z upływem czasu miał już jednak coraz mniej sił i w decydujących momentach przegrywał konfrontacje z Navasem.

W samej końcówce przebudził się piłkarz, który do tego momentu totalnie zawodził - Cristiano Ronaldo. Portugalczyk najpierw wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Daniego Castellano, a po chwili wykorzystał dośrodkowanie Jamesa i po strzale głową doprowadził do remisu 3:3. Wynik już się nie zmienił. Real wciąż nie przegrał na własnym boisku w tym sezonie ligowym. Z kolei Las Palmas na wyjazdowe zwycięstwo czeka od... połowy sierpnia.

***

Świadkami szalonych 11 minut byli kibice na meczu Celty Vigo z Espanyolem Barcelona. W tym czasie zobaczyli oni aż 4 gole - gospodarze wychodzili na prowadzenie, a goście błyskawicznie odpowiadali. Wynik 2:2 już się nie zmienił, choć Celta całą drugą połowę grała w osłabieniu.

Bardzo ważne zwycięstwo zanotowała Granada. Andaluzyjczycy pokonali Deportivo Alaves 2:1. Dla Andaluzyjczyków to 3. zwycięstwo z rzędu na własnym boisku, dzięki czemu są coraz bliżej wyjścia ze strefy spadkowej.

Real Madryt - UD Las Palmas 3:3 (1:1)