PAP/EPA / EPA/ALEJANDRO GARCIA

Primera Division: Co za remontada! Espanyol wygrał po kapitalnej końcówce

Igor Kubiak

Jeszcze do 87. minuty Espanyol Barcelona przegrywał na własnym boisku z Betisem 0:1. W samej końcówce gospodarze zdobyli jednak 2 gole i zgarnęli komplet punktów.

To był świetny początek 29. kolejki Primera Division. W bardzo intensywnym meczu pomiędzy Espanyolem Barcelona i Betisem było sporo podbramkowych sytuacji, ale na gole trzeba było czekać do samej końcówki.

W 78. minucie Betis objął prowadzenie za sprawą Rubena Castro, który wykorzystał rzut karny. Dla 35-latka było to już 10. trafienie w tym sezonie. Gospodarze zanotowali jednak kapitalne ostatnie minuty i ostatecznie wygrali 2:1. Do wyrównania doprowadził Javi Fuego, a chwilę później pięknym strzałem z 16. metrów popisał się Jose Antonio Reyes. Dla hiszpańskiego skrzydłowego był to szczególny gol - w końcu ostatnie 5 sezonów spędził w zespole największego rywala Betisu - Sevilli.

Espanyol wygrał 2:1. Popularne "Papużki" w ostatnich 6. kolejkach przegrały tylko raz, dzięki czemu wciąż liczą się w grze o europejskie puchary.

Espanyol Barcelona - Real Betis 2:1 (0:0)
0:1 - Ruben Castro (k.) 78'
1:1 - Javi Fuego 87'
2:1 - Jose Antonio Reyes 90'