PAP/EPA / KIKO HUESCA / Na zdjęciu: Marc Bartra, poszkodowany w ataku na autokar Borussii

Świetne wieści dla Borussii Dortmund! Marc Bartra wrócił na boisko

Karol Borawski

Znakomita wiadomość dla Borussii Dortmund. Marc Bartra, który doznał obrażeń po ataku na autokar BVB, wrócił w piątek na boisku i odbył pierwszy po przerwie trening.

11 kwietnia w pobliżu autokaru, który wiózł piłkarzy Borussii Dortmund na mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco, eksplodowały ładunki wybuchowe. W wyniku ataku Marc Bartra doznał obrażeń ręki. Piłkarz przeszedł operację, a cztery dni po zamachu został wypisany ze szpitala.

Sport1 donosi, że Hiszpan w piątek pojawił się na boisku po raz pierwszy od czasu ataku. 26-letni zawodnik trenował około 30 minut pod okiem trenera od przygotowania fizycznego Rainera Schreya.

Na powrót Bartry do gry trzeba będzie jeszcze poczekać. Prawa ręka piłkarza cały czas jest usztywniona.

W sobotę walcząca o trzecie miejsce w Bundeslidze Borussia Dortmund podejmie 1.FC Koeln (początek meczu o 15:30).