PAP/EPA / NIGEL RODDIS

Chelsea mistrzem Anglii! Michy Batshuayi sensacyjnym bohaterem!

Szymon Mierzyński

Takiego scenariusza nie przewidziałby nikt! W meczu z West Bromwich Albion Chelsea przeżywała męki, ale w końcówce wbiła gola na wagę mistrzostwa i wygrała 1:0. Bohaterem został Michy Batshuayi, na którego dotąd Antonio Conte w ogóle nie stawiał.

The Baggies mieli ostatnio fatalny okres, przegrali trzy poprzednie mecze u siebie, a pojedynek z liderem był ich ostatnim domowym w obecnym sezonie. Wyszli więc na boisko niesamowicie zmotywowani i choć tylko przeszkadzali faworytowi (ten miał momentami trzykrotnie większy procent posiadania piłki), to bardzo długo byli w tym skuteczni.

Chelsea szarpała, naciskała, próbowała atakować zarówno środkiem, jak i skrzydłami, jednak za nic w świecie nie potrafiła znaleźć sposobu na skruszenie muru obronnego przeciwnika. Antonio Conte sięgnął w końcu po rezerwowych i podjął szokującą decyzję o posłaniu do boju Michy'ego Batshuayia. Jak bardzo zaskakujący był to ruch, najlepiej świadczy fakt, że dotąd w obecnym sezonie Belg zebrał zaledwie 109 minut w Premier League. Jednak właśnie on został bohaterem The Blues i w 82. minucie zadał decydujący cios.

To był fragment, w którym londyńczycy raz jeszcze podkręcili tempo po kilku minutach dobrej gry WBA. Piłka dość przypadkowo trafiła na prawe skrzydło do Cesara Azpilicuety, ten bez zastanowienia dośrodkował płasko w pole bramkowe i piłkę w siatce umieścił 23-latek, którego latem ubiegłego roku Chelsea pozyskała z Olympique Marsylia.

Załamani podopieczni Tony'ego Pulisa nie byli już w stanie odpowiedzieć i niedługo później Antonio Conte ze swoimi piłkarzami fetowali wywalczenie szóstego w historii klubu tytułu. Dla włoskiego menedżera to niesamowity sukces - osiągnięty już w pierwszym roku pracy.

W drugiej piątkowej potyczce też nie było niespodzianki i Everton pokonał u siebie Watford 1:0. Bramkę na wagę kompletu oczek zdobył w 56. minucie Ross Barkley.

West Bromwich Albion - Chelsea Londyn 0:1 (0:0)
0:1 - Michy Batshuayi 82'

West Bromwich Albion: Ben Foster - Craig Dawson, Gareth McAuley (64' Marc Wilson), Jonny Evans, Allan Nyom, Darren Fletcher, Chris Brunt, Jake Livermore, Sam Field (51' Claudio Yacob), James McClean (59' Nacer Chadli), Jose Salomon Rondon.

Chelsea Londyn: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, David Luiz, Gary Cahill, Victor Moses (86' Kurt Zouma), Cesc Fabregas, Nemanja Matić, Marcos Alonso, Pedro Rodriguez (75' Michy Batshuayi), Diego Costa, Eden Hazard (75' Willian).

Żółte kartki: James McClean, Sam Field, Marc Wilson (West Bromwich Albion).

Sędzia: Michael Oliver.

Everton - Watford FC 1:0 (0:0)
1:0 - Ross Barkley 56'