To koniec! Thiago Silva ogłosił decyzję

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Chris Lee - Chelsea FC / Na zdjęciu: Thiago Silva
Getty Images / Chris Lee - Chelsea FC / Na zdjęciu: Thiago Silva
zdjęcie autora artykułu

Wraz z końcem sezonu z londyńską Chelsea pożegna się Thiago Silva. Doświadczony Brazylijczyk decyzję ogłosił za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych.

W tym artykule dowiesz się o:

- Przyjechałem tu z zamiarem pozostania przez rok. Skończyło się na czterech latach - tymi słowami Thiago Silva rozpoczął pożegnalną przemowę, którą w formie wideo udostępniła w klubowych social mediach Chelsea FC.

Brazylijczyk dołączył do angielskiego klubu pod koniec lata 2020 roku, po tym, jak wygasł jego kontrakt z PSG. Mimo 35 lat, doświadczony defensor świetnie odnalazł się w nowym zespole rozgrywając w nim w sumie 151 spotkań i sięgając po Ligę Mistrzów - jedyną w swojej karierze.

Jak podkreślił Silva, mimo odejścia z klubu, Chelsea pozostanie dla niego ważnym miejscem.

- Chelsea wiele dla mnie znaczy. Nie tylko dla mnie, ale także dla mojej rodziny. Moi synowie grają w Chelsea, więc bycie częścią rodziny Chelsea jest dla mnie powodem do wielkiej dumy. Mam nadzieję, że będą mogli kontynuować karierę w tym zwycięskim klubie, którego częścią chce być wielu zawodników - powiedział Brazylijczyk.

Jak jednak informuje Fabrizio Romano, pożegnanie z Chelsea nie musi oznaczać końca kariery dla blisko 40-letniego zawodnika. Zainteresowane sprowadzeniem obrońcy jest bowiem brazylijskie Fluminense Rio de Janeiro.

Czytaj także:  - Pazdan jasno, jakim trenerem jest PeszkoYamal priorytetem giganta

ZOBACZ WIDEO: 6 lat, a już czaruje. Zobacz, co potrafi syn reprezentanta Polski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty