PAP / Adam Warżawa / Wigry Suwałki

Wigry - Drutex-Bytovia: duet Kamilów zastąpił Damiana Kądziora

Wigry Suwałki wygrały 3:2 z Drutex-Bytovią Bytów w 30. kolejce Nice I ligi. Pod nieobecność Damiana Kądziora ciężar zdobywania goli wzięli na siebie Kamilowie Adamek oraz Zapolnik. Maleje szansa bytowian na utrzymanie.

Wigry Suwałki musiały poradzić sobie bez Damiana Kądziora. Lider klasyfikacji kanadyjskiej Nice I ligi pauzował z powodu nadmiaru kartek. Trener Dominik Nowak zagęścił środek pola, a w przodzie liczył przede wszystkim na duet Kamilów. Początkowo za rozgrywanie ataków odpowiadał Zapolnik, a za ich finalizowanie Adamek.

Właśnie Kamil Adamek oddał pierwsze uderzenie w tym spotkaniu. Dał innym zawodnikom sygnał do ataku, ale ci nie potraktowali go poważnie i zamiast kolejnych strzałów, rozgorzała walka o panowanie w centrum boiska. Sędzia pokazał cztery żółte kartki w dwa kwadranse.

Po przerwie mniej indywidualnych upomnień, a więcej solowych popisów pod bramką przeciwnika. Duet Kamilów z Suwałk znalazł drogę do siatki. W 48. minucie Kamil Adamek strzelił na 1:0 z ostrego kąta po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jego imiennik Zapolnik podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0 po podaniu Łukasza Wrońskiego.

Najgroźniejszy po przeciwnej stronie boiska był Janusz Surdykowski. Jeszcze w 54. minucie snajper Drutex-Bytovii Bytów przegrał pojedynek sam na sam z Hieronimem Zochem. Poprawił się i w 72. minucie zdobył gola kontaktowego. Kandydat do spadku miał jeszcze szansę na dobry wynik.

Nie wykorzystał jej. Strzał Zapolnika z rzutu karnego pozwolił Wigrom odzyskać dwubramkowe prowadzenie. Trafienie Surdykowskiego na 3:2 w doliczonym czasie było już wyłącznie na otarcie łez bytowian.

Wigry Suwałki - Drutex-Bytovia Bytów 3:2 (0:0)
1:0 - Kamil Adamek 48'
2:0 - Kamil Zapolnik 70'
2:1 - Janusz Surdykowski 72'
3:1 - Kamil Zapolnik (k.) 86'
3:2 - Janusz Surdykowski (k.) 90'

Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Rafał Augustyniak, Rafał Remisz, Frank Adu Kwame - Maciej Wichtowski, Mateusz Radecki - Łukasz Wroński, Kamil Zapolnik, Damian Gąska (77' Adrian Karankiewicz) - Kamil Adamek (68' Miłosz Kozak).

Drutex-Bytovia: Gerard Bieszczad - Sebastian Kamiński, Łukasz Wróbel, Fran Gonzalez (55' Krzysztof Bąk), Wojciech Wilczyński - Mateusz Klichowicz, Bartłomiej Poczobut (74' Alen Ploj), Jakub Serafin, Kamil Wacławczyk, Jakub Wilk (46' Omar Monterde) - Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Kwame, Radecki, Augustyniak (Wigry) oraz Klichowicz, Wróbel (Drutex-Bytovia).

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Tabela Terminarz

Juventus już w tę niedzielę może zdobyć tytuł mistrza Serie A! Przeszkodzić w tym może AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie. Zobacz to na żywo 14 maja o 20:40 w Eleven Extra na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.