East News / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski

Anglia: samobój Bartosza Białkowskiego

Bartosz Zimkowski

To nie była dobra sobota dla Bartosza Białkowskiego. W meczu The Championship Leeds United - Ipswich Town to jemu zapisano samobójczego gola, a Traktorzyści przegrali 2:3.

Bartosz Białkowski to podstawowy bramkarz Ipswich Town, ale w 67. minucie meczu po dośrodkowaniu Pablo Hernandeza z rzutu rożnego Polak tak interweniował, że wbił sobie piłkę do własnej siatki. Na dodatek do rozstrzygnięcia tej sytuacji potrzebna była interwencja sędziów i skorzystanie z pomocy VAR.

Ipswich ostatecznie przegrało z Leeds United 2:3, a Mateusz Klich całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Pawi.

Pierwszy mecz w The Championship w tym sezonie zaliczył 35-letni Tomasz Kuszczak. Polak nie zachował czystego konta, ale Birmingham City zremisowało na wyjeździe z Derby County 1:1.

90 minut w Queens Park Rangers zanotował Paweł Wszołek, a londyńczycy bezbramkowo zremisowali z Burton United.

W meczowych kadrach zabrakło natomiast Ariela Borysiuka (QPR), Michała Żyro (Wolverhampton Wanderers), a także kontuzjowanego Kamila Grosickiego (Hull City).