Getty Images / Alexander Hassenstein / Kamil Glik (AS Monaco)

Ligue 1: cztery gole i remis w hicie, AS Monaco poza podium

Szymon Mierzyński

W hitowym starciu Olympique Marsylia z AS Monaco stawką była pozycja wicelidera tabeli Ligue 1. Remis 2:2 sprawił jednak, że żadna z drużyn nie wykorzystała szansy, choć na brak emocji narzekać nie mogliśmy.

Jeśli ktoś spodziewał się partii szachów, to już pierwsze fragmenty pokazały mu jak mylne było to założenie. Monaco błyskawicznie wykorzystało dezorganizację w szeregach obronnych gospodarzy i otworzyło wynik za sprawą Keity Balde.

Prowadzenie przyszło mistrzowi Francji bardzo łatwo i równie łatwo je stracił. Po akcji oskrzydlającej Florian Thauvin dograł do Adila Ramiego i ten wyrównał strzałem głową. To była dopiero 7. minuta.

Początek drugiej części był równie piorunujący, tyle że tym razem jako pierwsi cios zadali marsylczycy, dla których po centrze z rzutu wolnego trafił Valere Germain. Odpowiedź znów jednak nadeszła szybko i już w 51. minucie było 2:2. Wszystko dzięki dynamicznej szarży Fabinho, który nie dał szans Steve'owi Mandandzie.

Później oba zespoły miały swoje okazje, lecz skutecznością już nie imponowały i ostatecznie utrzymał się rezultat remisowy, który nikogo nie satysfakcjonuje. Oznacza on bowiem, że mimo porażki w Bordeaux 1:3 (Igor Lewczuk znalazł się poza kadrą Żyrondystów), Olympique Lyon pozostał na 2. pozycji i wyprzedza Olympique Marsylia dzięki lepszej różnicy bramek. Monaco jest dopiero 4.

Kamil Glik rozegrał w niedzielę kolejne spotkanie w pełnym wymiarze. Polak ustrzegł się błędów, a rywalizację zakończył z żółtą kartką, którą otrzymał za faul na Lucasie Ocamposie w pierwszej połowie.

Olympique Marsylia - AS Monaco 2:2 (1:1)
0:1 - Keita Balde 4'
1:1 - Adil Rami 7'
2:1 - Valere Germain 47'
2:2 - Fabinho 51'

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Bouna Sarr, Adil Rami, Rolando, Hiroki Sakai, Morgan Sanson, Luiz Gustavo, Florian Thauvin, Dimitri Payet (84' Clinton N'Jie), Lucas Ocampos (49' Andre-Franck Zambo Anguissa), Valere Germain (90+2' Konstantinos Mitroglou).

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure, Kamil Glik, Jemerson, Djibril Sidibe, Youri Tielemans, Fabinho, Rachid Ghezzal (69' Rony Lopes), Joao Moutinho, Keita Balde, Radamel Falcao.

Żółte kartki: Dimitri Payet, Morgan Sanson, Bouna Sarr (Olympique Marsylia) oraz Kamil Glik, Rachid Ghezzal (AS Monaco).