Getty Images / Michael Regan / Piłka nożna

II liga: koniec bajki Gryfa Wejherowo i koszmaru Siarki Tarnobrzeg

Najlepsza drużyna rundy wiosennej Gryf Wejherowo przegrała 1:3 z Olimpią Elbląg. Po pięciu porażkach z rzędu Siarka Tarnobrzeg pokonała 2:0 Legionovię Legionowo.

Gryf Wejherowo zdobył w rundzie wiosennej 17 punktów za pięć zwycięstw i dwa remisy. Drużyna Jarosława Kotasa rozpędziła się jak pociąg ekspresowy i ewakuowała ze strefy spadkowej. W środę mogła wypracować sobie sześć punktów przewagi nad miejscami oznaczającymi degradację. Została jednak zahamowana. Pogromcą Gryfa została Olimpia Elbląg.

Przyjezdni zwyciężyli w Wejherowie 3:1. Po pierwszej połowie mieli gola przewagi dzięki strzałowi Kacpra Korkliniewskiego. W 52. minucie Krzysztof Niburski główkował na 2:0 po wrzutce z rzutu wolnego. Gryf walczył, ale stać go było tylko na gola kontaktowego, którym na dodatek zdenerwował Olimpijczyków. Do nich, a konkretnie do Antona Kołosowa należało ostatnie słowo w 87. minucie. Ukrainiec wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił rezultat.

Pomimo porażki Gryf pozostaje najlepszy w tabelce rundy wiosennej. Do środy zamykała ją Siarka Tarnobrzeg. Także na Podkarpaciu doszło do zwrotu akcji. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora wygrali 2:0 z Legionovią Legionowo po pięciu porażkach z rzędu. Mateusza Kochalskiego pokonali swoimi strzałami Dawid Kubowicz oraz Krzysztof Ropski. Drużyna z Mazowsza kończyła mecz w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Macieja Ostrowskiego. Siarka obroniła się przed atakami dziesięciu przeciwników i po raz pierwszy w tym roku zachowała czyste konto.

22. kolejka II ligi:

Gryf Wejherowo - Olimpia Elbląg 1:3 (0:1)
0:1 - Kacper Korkliniewski 29'
0:2 - Krzysztof Niburski 52'
1:2 - Michał Ciarkowski 79'
1:3 - Anton Kołosow 86'

23. kolejka II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
1:0 - Dawid Kubowicz 8'
2:0 - Krzysztof Ropski 76'

Tabela Terminarz

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!