Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna

II liga: ŁKS Łódź został wiceliderem. Tuzin goli Jewhena Radionowa

ŁKS Łódź pokonał i przeskoczył Wartę Poznań w tabeli. Do wyniku 2:0 doprowadził najlepszy strzelec beniaminka Jewhen Radionow.

W najciekawszym meczu kolejki wszystkie kluczowe wydarzenia były związane z Jewhenem Radionowem. W 10. minucie Ukrainiec znalazł się we właściwym miejscu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strącił piłkę z bliska do bramki Warty Poznań. W 25. minucie napastnik nie wykorzystał rzutu karnego. Jego beznadziejne uderzenie po ziemi zatrzymał Adrian Lis. Radionow zrehabilitował się w końcówce spotkania. Choć był osamotniony między kilkoma obrońcami w zielonych koszulkach, wypracował sobie miejsce i oddał perfekcyjny strzał z dystansu na 2:0. Lis tylko odprowadził piłkę wzrokiem do siatki.

Ukrainiec zdobył cztery gole w dwóch poprzednich występach i z 12 trafieniami na koncie jest trzeci w klasyfikacji strzelców ligi. Wyprzedzają go wyłącznie Leandro oraz Piotr Giel. W takiej formie Ukrainiec ma jeszcze szansę wyprzedzić Brazylijczyka i Polaka.

Warcie zabrakło w Łodzi takiego egzekutora jak Radionow. Między 30. a 75. minutą poznaniacy toczyli wyrównany pojedynek z gospodarzami, a fragmentami nawet przeważali, tyle że nie stwarzali często sytuacji podbramkowych, a te nieliczne marnowali. W 57. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Kiełba z rzutu wolnego Krystian Sanocki strzelił w słupek. Do futbolówki dopadł sekundę później Tomasz Dejewski i choć bramkarz beniaminka był już na łopatkach, to stoper Warty główkował nad nim oraz nad poprzeczką. Karą za takie pudłowanie była porażka i strata pozycji wicelidera na rzecz łodzian.

Ponownie zmalała szansa na utrzymanie Gwardii Koszalin i Stali Stalowa Wola. Oba kluby nie wykorzystały atutu własnego boiska i przegrały z przeciwnikiem, który wydawał się być w ich zasięgu. Po porażce 1:4 z ROW-em 1964 Rybnik beniaminek ma już na koncie 56 straconych bramek. Pachnie niechlubnym rekordem ligi. Stal została pokonana 0:1 przez Garbarnię Kraków. Została trafiona w 86. minucie przez Tomasza Ogara.

Na zakończenie dnia Znicz Pruszków wygrał 3:0 z Wisłą Puławy i powiększył swoją przewagę nad przeciwnikiem z dwóch do pięciu punktów. Ekipa z Mazowsza prowadziła grę przez większą część pierwszej połowy, a w ostatnich jej minutach musiała się ratować wybiciem z linii bramkowej. Znicz dostał ostrzeżenie i w szatni zastanowił się, jak udokumentować przewagę golem. W 55. minucie Patryk Kubicki znalazł się we właściwym miejscu i wpakował piłkę z bliska do bramki po dośrodkowaniu Pawła Tarnowskiego. Sędzia pokazał w Pruszkowie aż dziewięć żółtych kartek. Dwie dostał Mateusz Pielach i w 80. minucie osłabił Wisłę. W doliczonym czasie Znicz dobił swojego przeciwnika golami Mateuszów Kinasta i Stryjewskiego.

28. kolejka II ligi:

ŁKS Łódź - Warta Poznań 2:0 (1:0)
1:0 - Jewhen Radionow 10'
2:0 - Jewhen Radionow 79'

Gwardia Koszalin - ROW 1964 Rybnik 1:4 (0:1)
0:1 - Mariusz Muszalik (k.) 34'
1:1 - Robert Ziętarski 61'
1:2 - Kamil Spratek 68'
1:3 - Dawid Kalisz 85'
1:4 - Paweł Jaroszewski 87'

Stal Stalowa Wola - Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)
0:1 - Tomasz Ogar 86'

Znicz Pruszków - Wisła Puławy 3:0 (0:0)
1:0 - Patryk Kubicki 55'
2:0 - Mateusz Kinast 90'
3:0 - Mateusz Stryjewski 90'

Tabela Terminarz
Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!