Getty Images / Alex Livesey / Raphael Varane

Obrona Realu Madryt w rozsypce. Raphael Varane jest także kontuzjowany po meczu z Barceloną

Kuba Cimoszko

Raphael Varane opuścił boisko w trakcie meczu Realu Madryt z Barceloną (1:5) z powodu kontuzji. To kolejny - po Marcelo - obrońca Królewskich, który zakończył niedzielny hit Primera Division przez uraz.

Francuz został zmieniony przez Lucasa Vasqueza po pierwszej połowie spotkania na Camp Nou. Wydawało się, że jest to zmiana taktyczna ze względu na wynik (0:2). Jak donosi "Marca", powód był jednak zupełnie inny. Varane miał bowiem doznać kontuzji mięśnia przywodziciela.

Hiszpańska gazeta zauważa, że 25-latek miał problemy z bieganiem w końcówce pierwszej połowy. Podkreśla, że jego ruchy nie były "naturalne" i to zmusiło Julena Lopeteguiego do roszady w przerwie, podczas której obrońca Realu miał zgłosić niedyspozycję.

Królewscy ostatecznie przegrali z Barceloną aż 1:5. Warto zaznaczyć, że wpływ na tą klęskę miał także Varane. To on bowiem sfaulował Luisa Suareza, co spowodowało rzut karny, po którym padła bramka na 0:2.