PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: piłkarze Rayo Vallecano

Primera Division: pierwsze domowe zwycięstwo Rayo Vallecano. Koniec serii Eibaru

Maciej Siemiątkowski

To może być zwiastun dobrych wydarzeń dla Rayo Vallecano, które próbuje odbić się od dna tabeli. Piłkarze Michela pokonali SD Eibar 1:0. To pierwsze domowe zwycięstwo ekipy z Madrytu w tym sezonie La Liga.

53. minuta meczu. Na lewej stronie Alex Moreno zabawił się z obrońcami Eibaru. W końcu hiszpański pomocnik dograł do środka, gdzie Adrian Embarba dosyć szczęśliwie z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Na trybunach de Vallecas zapanowała radość. Ich drużyna wyszła na prowadzenie, co nie jest regułą w tym sezonie.

To wystarczyło, żeby Rayo Vallecano sięgnęło po drugie zwycięstwo w tym sezonie La Liga. W ekipie beniaminka brakowało optymizmu, bo ostatnie trzy punkty wywalczył w połowie września w meczu z ligowym debiutantem, Huescą (1:0). Rayo okupuje dno tabeli La Liga i musi bronić się przed spadkiem.

Jednocześnie udało się przerwać passę Eibaru, który do piątku nie przegrał kolejnych trzech spotkań. To szczególnie niepokojące, że w ciągu tygodnia ekipa Jose Luisa Mendilibara zaliczyła tak spory regres. W końcu jeszcze przed tygodniem jego piłkarze świętowali efektowne zwycięstwo 3:0 nad Realem Madryt.

Eibar najwięcej szans miał jeszcze przed przerwą. Wtedy Sergio Enrich dostał podanie w pole karne, ale uderzył obok słupka. Później celniej Joan Jordan, któremu wybornie na głowę dograł Papakouli Diop. 24-letni Hiszpan miał pecha, bo pewnie między słupkami zachował się Stole Dimitriewski. Niewykorzystane okazje zemściły się po przerwie.

Rayo Vallecano - SD Eibar 1:0 (0:0)
1:0 - Adrian Embarba 53'

Rayo: Stole Dimitriewski - Emiliano Vazquez, Alejandro Galvez, Jordi Amat, Alex Moreno - Adrian Embarba, Oscar Trejo, Santi Comesana, Giannelli Imbula (56' Gorka Elustondo -> 73' Jose Pozo), Alvaro Garcia - Raul de Tomas (78' Tito).

Eibar: Asier Riesgo - Ruben Pena, Paulo Oliveira, Ivan Ramis, Jose Angel - Fabian Orellana, Gonzalo Escalante (87' Pablo De Blasis), Joan Jordan (62' Kike), Papakouli Diop, Marc Cucurella - Sergi Enrich (78' Charles Dias).

Żółte kartki: de Tomas, Imbula, Elustondo, Trejo i Moreno (Rayo) oraz Diop, Jordan i Pena (Eibar).

Sędziował: Alberto Undiano.