Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów

II liga: Ruch Chorzów w strefie spadkowej. Kolejny zawód przy Cichej

Michał Piegza

Ruch Chorzów w 2019 roku pozostaje bez wygranej w II lidze. W sobotę Niebiescy zremisowali przy Cichej ze Stalą Stalowa Wola 1:1 i na siedem kolejek przed końcem znaleźli się w strefie spadkowej.

Sportowy dramat Ruchu Chorzów trwa. Na nic zdały się rozmowy z kibicami mające dodatkowo zmotywować zespół. Niebiescy przy Cichej zremisowali ze Stalą Stalowa Wola, a po tym co zaprezentowali w 2. połowie powinni się cieszyć, że zdobyli punkt.

Marek Wleciałowski wciąż poszukuje optymalnego ustawienia. Stąd też kolejne roszady w drużynie. W środku pola zagrał Bartłomiej Kulejewski, na środku  obrony Konrad Budek, a w bramce zadebiutował Dawid Smug. W ataku przez cały mecz wystąpił natomiast Mariusz Idzik i przekonał, że aby zostać dobrym napastnikiem czeka go bardzo wiele pracy. - Cały czas gramy bez napastnika - można było usłyszeć z trybun w końcówce.

Stal ma swoje problemy, zespół już raczej nie ma szans do włączenia się do gry o awans. Przy Cichej goście pokazali się z dobrej strony i tylko brak skuteczności sprawił, ze Stalówka z Chorzowa wróciła tylko z punktem.

Ruch dobrze wszedł w mecz, chorzowianie szukali premierowego gola. Jednak pierwsza akcja gości zakończyła się bramką dla nich. W 8. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony głową do siatki trafił, związany z Chorzowem, Robert Dadok.

Gospodarzom udało się wyrównać dziesięć minut przed końcem. Niebiescy w końcu uporządkowali grę i zaatakowali. W zamieszaniu do siatki trafił Mateusz Lechowicz.  Było to drugie trafienie prawego obrońcy w trzecim meczu w chorzowskim zespole.

Po zmianie stron to Stal miała więcej z gry. Ruch miał jedną klarowną okazję, ale jej nie wykorzystał. W ofensywie niemal zerowe zagrożenie sprawiał ociężały i mający spore problemy z techniką użytkową wspomniany wcześniej Idzik. Goście atakowali, w 58. minucie z dystansu potężnie uderzył Piotr Mroziński i piłka trafiła w poprzeczkę. Stala zwycięskiej bramki szukała do końca, ale nie udało jej się po raz drugi zaskoczyć Smuga. - Zawsze mówi się, że po remisie jest niedosyt. Trzeba było strzelić bramkę na 2:1 i wtedy byłaby radość - ocenił szkoleniowiec Stalówki Czesław Palik. - Zmiany personalne i ustawienia miały zmienić oblicze tego spotkania. W 2. połowie graliśmy bardziej zrywami. To był dla nas bardzo trudny mecz pod każdym względem - dodał szkoleniowiec Niebieskich Marek Wleciałowski.

Na siedem kolejek przed końcem sezonu Ruch znalazł się w strefie spadkowej. W następnej serii Niebiescy zmierzą się w Wejherowie z Gryfem, który ma punkt mniej niż chorzowianie.

Ruch Chorzów - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:1)
0:1 - Dadok 8'
1:1 - Lechowicz 35'

Ruch Chorzów: Dawid Smug - Mateusz Lechowicz, Konrad Budek (64' Michał Walski), Łukasz Wiech, Mateusz Bartolewski - Lucjan Zieliński (64' Paweł Mandrysz), Michał Mokrzycki (77' Lukas Duriska), Bartłomiej Kulejewski, Tomasz Foszmańczyk, Tomasz Podgórski - Mariusz Idzik.

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski - Adam Waszkiewicz, Szymon Jarosz, Grzegorz Janiszewski, Bartosz Sobotka - Szymon Jopek, Łukasz Pietras, Piotr Mroziński, Adrian Dziubiński, Michał Trąbka (64' Michał Mistrzyk) - Robert Dadok (86' Sebastian Łętocha).

Żółte kartki: Lechowicz, Idzik, Wiech (Ruch) oraz Dziubiński, Waszkiewicz (Stal).

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).

Widzów: 4824.
Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!