WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Dusan Kuciak

Lotto Ekstraklasa. Druga porażka z rzędu Lechii Gdańsk. Dusan Kuciak: Patrzę w przyszłość z optymizmem

Sebastian Zwiewka

Sobota nie była udanym dniem dla Lechii Gdańsk. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali z Piastem Gliwice 0:2 i stracili fotel lidera na rzecz Legii Warszawa. Dusan Kuciak wierzy, że biało-zieloni szybko wrócą na ścieżkę zwycięstw.

Słowacki bramkarz jest najbardziej doświadczonym zawodnikiem w zespole z Trójmiasta. 34-latek doskonale zdaje sobie sprawę, jak drużyna powinna zareagować na utratę pierwszego miejsca w Lotto Ekstraklasie. Nerwowe ruchy nie są wskazane.

- Nie możemy się denerwować. Następne spotkanie gramy już w środę i musimy się skupić. Potrzebujemy szybkiej regeneracji. Nie oszukujmy się, ten mecz kosztował nas trochę wysiłku. Jesteśmy solidnie przygotowani i mamy na czym budować atmosferę. Jestem przekonany, że w Szczecinie zaprezentujemy dobry styl i pokonamy Pogoń - powiedział Dusan Kuciak.

Gdańszczanie szybko stracili pierwszego gola, ponieważ już w 27. minucie wynik otworzył Piotr Parzyszek i zrobiło się nieciekawie. Sytuacja Lechii Gdańsk jeszcze się pogorszyła po czerwonej kartce dla Jarosława Kubickiego. Pomocnik biało-zielonych otrzymał od Szymona Marciniaka dwie żółte kartki i osłabił drużynę jeszcze przed przerwą.

- Nie chcę mówić, że przespaliśmy pierwszą połowę, ale na pewno kontynuowaliśmy złą grę z ostatniego spotkania w Krakowie. Druga część meczu była już lepsza w naszym wykonaniu. To była Lechia, którą chciałbym oglądać za każdym razem. Naszym problemem było jednak to, że piłka nie chciała wpaść do bramki Piasta. Graliśmy w osłabieniu, ale pokazaliśmy, że jesteśmy groźni - dodał.

Lechiści długo przegrywali 0:1 i mogli odwrócić losy rywalizacji. - Szkoda, że nie strzeliliśmy wyrównującego gola. Przegraliśmy, ale nie szukałbym wielkiej sensacji z tego powodu. Patrzę w przyszłość z optymizmem. Byłem naprawdę zadowolony z chłopaków w tej drugiej połowie. Dlaczego lepiej zagraliśmy w dziesiątkę? Nie mam na to wytłumaczenia. Trzymaliśmy się razem i zachowaliśmy koncentrację. - stwierdził 34-letni golkiper.

Nasz rozmówca w ostatnich dwóch spotkaniach musiał wyciągać piłkę z siatki aż sześciokrotnie. Nie jest to imponujący wyczyn. - Nie interesują mnie indywidualne oceny i rekordy. Liczy się drużyna. Musimy zachować chłodną głowę, panika nie jest nam do niczego potrzebna. Nie możemy rozbić się od środka. Będziemy dalej trzymać się razem. Wierzę w nasz zespół. Jesteśmy w stanie wygrać kolejne mecze - zakończył Kuciak.