Twitter / DFB Pokal / Na zdjęciu: Martin Kobylański strzela pierwszego gola w meczu z Herthą Berlin w Pucharze Niemiec

Puchar Niemiec. Tak Martin Kobylański załatwił Herthę Berlin. Zobacz trzy gole Polaka (wideo)

Mateusz Domański

Sensacyjnym rezultatem zakończył się piątkowy mecz Pucharu Niemiec. Drugoligowy Eintracht Brunszwik pokonał Herthę Berlin 5:4. Bohaterem zwycięskiego zespołu został Martin Kobylański, który ustrzelił hat-tricka.

Pierwszego gola w piątkowym meczu 1/32 finału Pucharu Niemiec Martin Kobylański zdobył już w pierwszej minucie. Wówczas przechytrzył Alexandra Schwolowa sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego. Później, w 44. minucie, dobił własny strzał z rzutu karnego.

Hat-tricka skompletował w 66. minucie. Po zagraniu Fabio Kaufmanna uderzył z półwoleja w sam narożnik bramki. Golkiper co prawda rzucił się w kierunku piłki, ale ostatecznie nie zdołał jej zagarnąć. Uderzenie Polaka było bardzo udane.

W piątkowym pojedynku padło aż 9 bramek. Cztery zdobyła Hertha Berlin, a Eintracht Brunszwik - pięć. Tym samym drugoligowiec wyeliminował berlińczyków z dalszej walki o Puchar Niemiec. To bez wątpienia ogromna niespodzianka.

Ten sezon Hertha rozpoczęła od falstartu. Z pewnością nikt w klubie nie zakładał, że może odpaść z pucharu już w 1/32 finału. Odnotujmy, że przeciwko Eintrachtowi Brunszwik nie zagrał Krzysztof Piątek. Polski napastnik odbywa kwarantannę po powrocie z meczu reprezentacji w Sarajewie.

Tak Kobylański zdobył hat-tricka:

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)