Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (przy piłce)

Liga Mistrzów. "Spokój i zimna krew". Niezłe noty Roberta Lewandowskiego

Dominika Pawlik

Środowe widowisko na Allianz Arenie nie przyniosło większych emocji. Bayern Monachium wygrał z Lazio 2:1, Robert Lewandowski strzelił bramkę. Fajerwerków nie było, ale za swoją pracę na boisku Polak został doceniony.

Bayern Monachium w Rzymie pokonał Lazio Rzym 4:1, więc na Allianz Arenie potrzebował tylko przypieczętować awans i nie oddać inicjatywy przeciwnikom. Tak też się stało.

W 34. minucie Vedat Muriqi sfaulował w polu karnym Leona Goretzkę, a Robert Lewandowski pokonał Pepe Reinę z rzutu karnego. W drugiej połowie Eric Maxim Choupo-Moting zdobył bramkę na krótko po wejściu. Sytuację próbował ratować Parolo, zdobywając gola, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Nie było to porywające spotkanie, ale Robert Lewandowski został dobrze oceniony. Sport1.de wystawił mu notę "2" (skala 1-6, gdzie 1 to najwyższa możliwa ocena). Uargumentował ją wygranymi pojedynkami, przechwytywaniem piłek. "Jak zwykle bezpiecznie zamienił rzut karny na bramkę" - czytamy. Taką samą ocenę otrzymali Jerome Boateng i Eric Maxim Choupo-Moting.

Sport.de był znacznie surowszy dla piłkarza Bayernu. "Dał Bayernowi prowadzenie w 33. minucie. Musiał być cierpliwy, czekając na podania kolegów z drużyny. Krótko po przerwie zamiast dośrodkować, próbował strzelać i został pokonany przez bramkarza Lazio" - uargumentowali dziennikarze serwisu, oceniając Polaka na 3.

Od serwisu focus.de Lewandowski dostał ocenę 2. Został doceniony za wypracowanie okazji bramkowych, a także rzut karny, do którego podszedł z zimną krwią. "To był jego piąty gol w rozgrywkach" - odnotowano.

"Choć miał najmniej kontaktów z piłką w pierwszej połowie i tak zdobył bramkę, był to 73. gol na 96 występów w Lidze Mistrzów. Później zmarnował okazję w 67. minucie" - podsumował goal.com, wystawiając Lewandowskiemu 2,5.

SofaScore.com wyceniła występ Polaka na 7,3 (skala 1-10, gdzie 10 to najwyższa możliwa ocena). Najlepszym zawodnikiem Bayernu okazał się Joshua Kimmich (8,1), a lepszy od Lewandowskiego był jeszcze David Alaba (7,5(.