Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Ligue 1: szalona końcówka pierwszej połowy! Arkadiusz Milik zrobił różnicę

Tomasz Rosiński

Olympique Marsylia z piętnastym zwycięstwem w sezonie 2020/2021 Ligue 1. W meczu 34. kolejki zespół, którego zawodnikiem jest Arkadiusz Milik, pokonał na wyjeździe Stade de Reims 3:1, a jedną z bramek dla swojej ekipy zdobył reprezentant Polski.

Stade de Reims przystępowało do piątkowego starcia po trzech remisach z rzędu. Natomiast w Olympique w poprzedniej serii gier pokonał FC Lorient 3:2 i liczył, że uda mu się wywalczyć kolejne trzy punkty do tabeli francuskiej ekstraklasy.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i co chwila gościli pod polem karnym drużyny z Marsylii.

Piłkarze z Reims udokumentowali swoją przewagę optyczną golem w 38. minucie. Wówczas dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Moreto Cassama, zaś celnie główkował Nathanael Mbuku.

Taki obrót spraw podrażnił podopieczni Jorge Sampaoliego, którzy odpowiedzi niespełna 180 sekund później za sprawą Dimitriego Payeta. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Pol Lirola.

Marsylczycy nie zamierzali zwalniać tempa i tuż przed przerwą zadali rywalowi drugi cios. W drugiej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy Payet zagrał znakomite podanie wzdłuż linii końcowej boiska, a piłkę na wślizgu do siatki wpakował Arkadiusz Milik, dla którego był to piąty gol w sezonie.

Po zmianie stron gospodarze ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu, ale te plany w głównej mierze pokrzyżowała im czerwona kartka dla Wouta Faesa w 69. minucie, którą otrzymał za drugi żółty kartonik.

Później zawodnikom Olympique'u Marsylia grało się łatwiej i w 76. minucie podwyższyli oni swoje prowadzenie. Wtedy to Valentin Rongier obsłużył Dimitriego Payeta precyzyjnym podaniem, natomiast ten uderzeniem z około 11 metrów umieścił futbolówkę tuż przy słupku.

Również Milik był bliski skompletowania dubletu, gdyż w 81. minucie posłał piłkę do bramki. Jednakże sędzia tego gola nie uznał przez to, że wcześniej Polak był na pozycji spalonej. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie i cenny, wyjazdowy triumf marsylczyków stał się faktem.

Ligue 1, 34. kolejka:

Stade de Reims - Olympique Marsylia 1:3 (1:2)
1:0 - Nathanael Mbuku 38'
1:1 - Dimitri Payet 41'
1:2 - Arkadiusz Milik 45+2'
1:3 - Dimitri Payet 76'

Stade de Reims: Predrag Rajković - Thomas Foket, Yunis Abdelhamid, Wout Faes, Fode Doucoure - Xavier Chavalerin (87' Dereck Kutesa), Moreto Cassama, Dion Lopy (74' Dario Maresic) - El Bilal Toure (64' Kaj Sierhuis), Boulaye Dia (87' Mouhamadou Drammeh), Nathanael Mbuku (74' Arber Zeneli).

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Leonardo Balerdi, Alvaro Gonzalez, Lucas Perrin (75' Luis Henrique) - Pol Lirola, Florian Thauvin, Boubacar Kamara (39' Valentin Rongier), Pape Gueye, Yuto Nagatomo - Dimitri Payet, Arkadiusz Milik.

Żółte kartki: Wout Faes (Stade de Reims) oraz Jorge Sampaoli (Olympique Marsylia).

Czerwona kartka: Wout Faes (Stade de Reims) w 69. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Sędziował: Eric Wattellier.