Twitter / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Rekordowy Piotr Zieliński! Najpierw sam huknął, potem dał genialną asystę (wideo)

Krzysztof Kaczmarczyk

Lepszego rozpoczęcia meczu Piotr Zieliński nie mógł sobie wymarzyć. Reprezentant Polski otworzył wynik spotkania Spezia Calcio - Napoli SSC, ale na tym nie skończył.

SSC Napoli było zdecydowanym faworytem wyjazdowej potyczki z Spezia Calcio i od początku ruszyła na swojego rywala. Pierwszoplanową postacią drużyny był Piotr Zieliński.

Już w 15. minucie prawym skrzydłem pomknął Giovanni Di Lorenzo, który idealnie dograł do polskiego pomocnika. Ten w polu karnym miał mnóstwo miejsca i swobodnie huknął nie do obrony otwierając wynik meczu.

- Jest rekord! Siódmy gol na boiskach Seria A w tym sezonie Piotra Zielińskiego - cieszył się komentator stacji Eleven Sports.

Zielińskiemu było jednak mało i zaledwie osiem minut później do gola dołożył znakomitą asystę. Polak kapitalnie uruchomił w kontrze Victora Osimhena. Ten pomknął na bramkę rywali i w sytuacji sam na sam z golkiperem rywala pewnie umieścił piłkę w siatce.

W tym momencie na boiskach Serie A w obecnym sezonie Zieliński może pochwalić się 7 bramkami i 9 asystami w 33 występach.

Przed przerwą Osihmen dołożył jeszcze jedno trafienie i na przerwę ekipa z Neapolu schodziła prowadząc aż 3:0.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)