PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: piłkarze Realu Betis

La Liga. Real Betis bliżej Europy

Michał Piegza

W poniedziałek dokończono 35. kolejkę La Ligi. Ważne spotkanie wygrał Real Betis. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Granadą zespół jest już o krok od zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach.

Real Betis uczynił kolejny krok do zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach. Przed potyczką kończącą 35. kolejkę La Ligi zespół z Sewilli plasował się na 7. pozycji, która dawało prawo gry w eliminacji do Ligi Konfederacji. Rywal Granada miał jeszcze szanse na dogonienie poniedziałkowego przeciwnika.

Do przerwy 1:0 prowadził Betis. Goście wyrównali w 66. minucie. Decydująca dla losów gry była 87. minuta. Wówczas bramkę na wagę wygranej gospodarzy zdobył Borja Iglesias.

Dzięki trzem punktom Betis awansował na 6. miejsce, które daje prawo występu w fazie grupowej Ligi Europy. Granada na puchary ma już tylko matematyczne szanse.

Real Betis - Granada CF 2:1 (1:0)
1:0 - Iglesias 39'
1:1 - Machis 66'
2:1 - Iglesias 87'