Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Michał Helik

Kryzys w drużynie Helika. Jóźwiak obejrzał mecz z ławki

Rafał Szymański

Klub Michała Helika musiał uznać wyższość Reading (0:1). Barnsley zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i ma pięć oczek przewagi nad zespołem Kamila Jóźwiaka. Derby County bezbramkowo zremisowało z Preston North End.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem rywalizacji z Barnsley FC. Od początku zagrał Michał Helik, który w 18. minucie mógł zaliczyć asystę, jednak Cauley Woodrow niecelnie uderzył.

Pierwsza bramka padła dopiero w 77. minucie. Scott Dann zagrał do Johna Swifta, a ten strzelił w lewy dolny róg. Ofensywny pomocnik zapewnił zwycięstwo zespołowi z Madejski Stadium.

Helik rozegrał 90 minut, to był jego 12. występ w trwającym sezonie The Championship. Po sobotnim zwycięstwie Reading FC znajduje się na 7. pozycji w stawce. W trudniejszej sytuacji jest klub reprezentanta Polski, który jest na przedostatnim miejscu.

Podopieczni Wayne'a Rooneya w 12. kolejce zremisowali 0:0 z Preston North End. Kamil Jóźwiak po raz kolejny obejrzał mecz z ławki rezerwowych, natomiast Krystian Bielik znalazł się poza kadrą. Przed kilkoma tygodniami Derby County zostało ukarane ujemnymi punktami i nadal zamyka tabelę.

Bartosz Białkowski nie zdołał powstrzymać Luton Town. Polski bramkarz dwa razy skapitulował po strzałach Harry'ego Cornicka. Millwall z 15-punktowym dorobkiem zajmuje 14. miejsce.

Reading FC - Barnsley FC 1:0 (0:0)
1:0 - John Swift 77'

Preston North End - Derby County 0:0

Millwall FC - Luton Town 0:2 (0:1)
0:1 - Harry Cornick 11'
0:2 - Harry Cornick 53'