PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United

Cristiano Ronaldo poprowadził Manchester United do przełamania w Londynie

Tomasz Rosiński

Bardzo dobry występ Cristiano Ronaldo (gol i asysta) sprawił, że Manchester United pokonał na wyjeździe Tottenham Hotspur 3:0 w meczu 10. kolejki Premier League.

Sobotnie starcie na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie zapowiadało się ciekawie, a Manchester chciał się zrehabilitować za ostatnie porażki w angielskiej ekstraklasie z Leicester City (2:4) i Liverpool FC (0:5).

Przez pierwszą część I połowy batalii na boisku wiało nudą, gdyż brakowało ciekawych, składnych akcji, które kończyłyby się strzałem na bramkę.

Dopiero w 24. minucie miejscowi kibice mogli wstać z miejsc, ale z kilku metrów niecelnie huknął Heung-Min Son.

Po chwili co prawda do siatki trafił Cristian Romero, lecz wcześniej był na pozycji spalonej i sędzia tego gola słusznie nie uznał.

Natomiast praktycznie pierwsza groźna akcja podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera zakończyła się bramką. Przed przerwą dokładnie piłkę w pole karne gospodarzy wrzucił Bruno Fernandes, a z powietrza świetnie przymierzył Cristiano Ronaldo i pokonał Hugo Llorisa.

Po zmianie stron gospodarze starali się odważniej zaatakować, ale nie potrafili przebić się przez szczelny mur złożony z defensorów Man Utd.

Drużyna z Manchesteru była nastawiona na grę z kontrataku. Ronaldo był bliski skompletowania dubletu, ponieważ mocnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki, jednakże arbiter odgwizdał ofsajd.

CR7 nie zamierzał odpuszczać i w 66. minucie obsłużył świetnym, prostopadłym podaniem Edinsona Cavaniego, który w sytuacji sam na sam pokonał Hugo Llorisa. Po chwili trener Solskjaer - mając na uwadze wtorkowe starcie w Lidze Mistrzów z Atalantą Bergamo - zdjął z boiska Cristiano Ronaldo.

W końcówce spotkania rezerwowi, czyli Marcus Rashford i Nemanja Matić, zadali Tottenhamowi trzeci, a zarazem decydujący cios. Rashford strzelił gola, zaś Matić zaliczył w tej akcji asystę.