Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Michael Owen

Legendy krytykują format eliminacji. "Odkochuję się w piłce reprezentacyjnej"

Tomasz Chabiniak

Reprezentacja Anglii pokonała w poniedziałkowy wieczór na wyjeździe San Marino aż 10:0. Legendy "Lwów Albionu" są zdania, że format eliminacji musi ulec zmianie.

Podopieczni Garetha Southgate'a dominowali nad swoimi rywalami przez pełne 90 minut. Posiadali piłkę przez 85 procent czasu gry. Oddali 22 strzały, z których 13 było celnych. San Marino uderzało dwa razy, z czego jeden strzał trafił w światło bramki.

Różnica kilku klas była bardzo widoczna. Michael Owen, który dla reprezentacji Anglii rozegrał 36 spotkań, napisał na Twitterze: "Szybko przestaję kochać oglądać futbol reprezentacyjny. Myślę, że wielu ludzi czuje to samo. Połowa z tych meczów jest zupełnie bez sensu. Potrzebna jest restrukturyzacja".

W podobnym tonie w telewizji ITV wypowiedział się Roy Keane. - Żal mi piłkarzy gospodarzy. Są zdecydowanie gorsi w każdym aspekcie gry. Oni nie powinni być na tym samym boisku co Anglia - stwierdził legendarny gracz Manchesteru United.

W 2016 roku temat ten poruszył Thomas Mueller, którego reprezentacja Niemiec pokonała wtedy San Marino 8:0. - Jaki jest sens rozgrywania spotkania, w którym jest taka przepaść w prezentowanym poziomie? - pytał, nawiązując do wartości sportowej meczów i ryzyka odniesienia w nich kontuzji. Czas pokaże, czy UEFA wprowadzi zmiany w formacie eliminacji.