PAP/EPA / ROMAN RIOS / Na zdjęciu: Thomas Lemar cieszy się z gola

Mistrz już tuż za liderem La Ligi. Potknięcie Realu Sociedad

Michał Piegza

Coraz ciekawiej w La Lidze. W niedzielę wygrało Atletico Madryt i co najmniej na kilka godzin wskoczyło na 2. miejsce. Przegrał dotychczasowy wicelider Real Sociedad.

Real Sociedad doznał drugiej w sezonie porażki. Wicelider tabeli grał w Barcelonie z Espanyolem.

Jedyna bramka w meczu padła na dwanaście minut przed końcem. Gola dla beniaminka La Ligi zdobył Yonel Herrera.

Na 2. miejsce w tabeli wskoczył mistrz. Atletico do przerwy bezbramkowo remisowało z Cadizem. Worek z bramkami otworzył się po zmianie stron. Ostatecznie drużyna z Madrytu wygrała 4:1.

Wciąż bez wygranej w sezonie jest Levante. Zamykający La Ligę zespół do przerwy mógł się łudzić, że z Sewilli z potyczki z Realem Betisem wywiezie komplet punktów. W 2. połowie miejscowi zdobyli trzy gole i zwyciężyli 3:1.

Real Betis - Levante UD 3:1 (0:1)
0:1 - Mustafi 7'
1:1 - Juanmi 54'
2:1 - Juanmi 63'
3:1 - Juanmi 78'

Espanyol Barcelona - Real Sociedad 1:0 (0:0)
1:0 - Herrera 78'

Cadiz CF - Atletico Madryt 1:4 (0:0)