PAP/EPA / ENRIC FONTCUBERTA / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC

Real Madryt powiększył przewagę. Wicelider nie dał rady

Michał Piegza

W La Lidze lider Real Madryt znowu uciekł plasującej się na 2. pozycji Sevilli. Wszystko przez to, że wicelider tylko zremisował w Barcelonie z Espanyolem 1:1.

Przewaga Realu Madryt nad Sevillą po 25. kolejce ponownie zwiększyła się. Królewscy w sobotę długo się męczyli z Deportivo Alaves, ale w końcu strzelili rywalom trzy gole.

Wszyscy czekali na odpowiedź wicelidera. Drużyna z Sewilli grała na boisku Espanyolu, który przed tygodniem był blisko pokonania Barcelony, która w końcówce wyrównała na 2:2.

W potyczce Espanyolu z Sevillą to goście objęli prowadzenie na dziewięć minut przed przerwą. Pięć minut po zmianie stron wyrównał Sergi Darder. W ostatnim kwadransie przyjezdni mieli utrudnione zadanie, musieli grać w dziesiątkę. Więcej goli w spotkaniu nie padło. Z remisu najbardziej cieszyć może się Real, który uciekł Sevilli na sześć punktów.

3. w La Lidze Real Betis trochę męczył się w potyczce z innym beniaminkiem. Ostatecznie drużyna z Sewilli 2:1 pokonała Mallorkę i wciąż ma cztery punkty przewagi nad 4. Barceloną.

Espanyol Barcelona - Sevilla FC 1:1 (0:1)