Mar Alicante złapał wiatr w żagle przed rewanżem z lubiniankami?

Wojciech Święch

W miniony weekend w pierwszym meczu 3. rundy Pucharu Zdobywców Pucharów piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin wygrały z CB Mar Alicante 30:28 (13:13). W najbliższą niedzielę klub z Dolnego Śląska czeka rewanż w Hiszpanii. Rywalki polskiego zespołu w ramach 10. kolejki Ligi ABF pokonały u siebie BM. Monóvar Urbacasas.

Spotkanie to lepiej rozpoczęły przyjezdne, które zdobyły przewagę na parkiecie. Jednak od 20. minuty spotkania szczypiornistki CB Mar Alicante zaczęły zdecydowanie lepiej prezentować się w defensywie. Pierwsza połowa pojedynku zakończyła się wynikiem 11:10 na korzyść gospodyń.

Po zmianie stron zawodniczki CB Mar Alicante rzuciły się do ataków i w 41. minucie prowadziły one różnicą pięciu bramek (18:13). Podopieczne trenera Ángela Sandovala w drugiej połowie meczu zagrały systemem obrony 6:0. Warto wspomnieć, iż w szeregach miejscowych świetne spotkanie rozegrała Linda Pradel, która momentami była zaporą nie do przebycia. Francuska bramkarka w całym meczu popisała się 25 skutecznymi interwencjami. Przeciwniczki KGHM Metraco Zagłębia Lubin w ładnym stylu wygrały w stosunku 26:19.

W pojedynku 10. kolejki Ligi ABF najskuteczniejszą piłkarką ręczną CB Mar Alicante była Isabel Ortuño Torrico, która rzuciła jedenaście goli.

CB Mar Alicante - BM. Monóvar Urbacasas 26:19 (11:10)

Mar Alicante: Pradel, Maestro - Morales 2, Tobiasen 2, María Núñez 1, Craciun 3, De Sousa 1, I. Ortuño 11, Angela Martín 1, L. Ortuño, Jovanović, Bernatavičiūtė 5, Demoniere.

Najwięcej bramek dla Monóvar: Jelicić 8, Mamen 4, Zulema 4.