Przed el. MŚ: Duńskie piłkarki ręczne uległy Rosji

Wojciech Święch

W czerwcu Dunki zmierzą się w dwumeczu z reprezentacją Polski. Wynik tego starcia zdecyduje, która z drużyn awansuje na tegoroczne mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet. Tymczasem zespół ze Skandynawii szukał potwierdzenia formy w spotkaniach towarzyskich z Rosją.

W czwartek kadra Danii pokonała w Holstebro Sborną w stosunku 28:25. W piątkowy wieczór oba zespoły ponownie zagrały ze sobą, tym razem w Randers.

Gospodynie dobrze rozpoczęły mecz. W 56. sekundzie sparingu do rosyjskiej bramki trafiła Trine Troelsen. W pewnym momencie miejscowe prowadziły 11:8. Jednak trzeba wspomnieć, iż podopieczne Jana Pytlicka popełniały wiele błędów technicznych i nie potrafiły złapać odpowiedniego rytmu gry. Ponadto duńska bramkarka, Lene Rantala nie miała najlepszego dnia. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 12:12.

Po przerwie ekipa ze Skandynawii wyraźnie miała problemy z wyprowadzaniem ataków, a rywalki momentami seryjnie zdobywały gole. Do stanu 21:21 oba zespołu toczyły wyrównany bój. Kiedy w szeregach gospodyń zabrakło wykluczonej Berit Kristensen, Rosjanki bezlitośnie to wykorzystały. Przy prowadzeniu przyjezdnych 21:18 nic nie zapowiadało, aby Dunki zdołały odrobić straty. Na niewiele zdało się kilka skutecznych interwencji golkiper Christiny Pedersen.

W piątek to Rosjanki schodziły z parkietu jako zwyciężczynie. Dla duńskiej reprezentacji najwięcej goli zdobyła Camilla Dalby. Wpisała się ona pięć razy na listę strzelców.

Dania - Rosja 21:24 (12:12)

bramki dla Danii: Camilla Dalby 5, Trine Troelsen 4, Rikke Skov 3, Mie Augustesen 3, Berit Kristensen 2, Kathrine Heindahl 1, Maibritt Kviesgaard 1, Lærke Møller 1, Trine Østergaard 1.

bramki dla Rosji: Tatiana Chmyrowa 5, Anna Sen 4, Irina Bliznowa 3, Ksenia Makejewa 3, Olga Czernoiwanienko 3, Wiktoria Żilinskajte 3, Anna Subbotina 1, Ludmiła Postnowa 1, Olga Lewina 1.