Żużlowa środa. Hampel i Woryna pojadą o SEC, Nowak i Pawlicki pojadą w Danii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Jarosław Hampel
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Jarosław Hampel
zdjęcie autora artykułu

Sezon żużlowy 2024 rozkręca się na dobre. Pierwszego dnia maja eliminacje do cyklu SEC kontynuować będą Jarosław Hampel i Kacper Woryna, którzy pojadą w Austrii i na Węgrzech. W lidze duńskiej wystąpią za to Marcin Nowak i Przemysław Pawlicki.

Wczesnym popołudniem w środę w austriackim Mureck i węgierskim Debreczynie odbędą się dwie pierwsze z czterech rund kwalifikacyjnych do SEC Challenge, który już na 12 maja zaplanowano w Daugavpils. Na pierwszym z tych torów pojedzie Jarosław Hampel, a na drugim Kacper Woryna.

Starszy z reprezentantów Polski to główny faworyt zmagań w Austrii. Wśród innych poważnych kandydatów do awansu znajdują się z pewnością Timo Lahti, Frederik Jakobsen czy Tom Brennan. Start zawodów w Mureck o godz. 13:00.

Młodszy z Biało-Czerwonych także znajduje się wśród faworytów do wywalczenia przepustki do finału kwalifikacji. Za głównych rywali Woryny trzeba uznać takich jeźdźców jak Anders Thomsen, Jacob Thorssell, Antonio Lindbaeck czy Adam Ellis. Start turnieju w Debreczynie o godz. 14:00.

Listy startowe rund kwalifikacyjnych w Mureck i Debreczynie zobaczysz TUTAJ -->

Wczesnym wieczorem odbędą się natomiast spotkania w ramach duńskiej SpeedwayLigaen. Na teren mistrzów kraju z Esbjerg przyjedzie ekipa ze Slangerup, w której prym wiedzie Mikkel Michelsen. Goście wciąż czekają na odjechanie pierwszego meczu w 2024 roku.

W Grindsted miejscowa drużyna podejmie rywala z Vojens. Długo wyczekiwany debiut w nowych barwach zaliczyć powinien Nicki Pedersen startujący po jednej stronie z Przemysławem Pawlickim. Zespół Soenderjylland, który przegrał już w tym sezonie trzy razy, ponownie stawia na m.in. Marcina Nowaka. Z uwagi na eliminacje SEC zabraknie lidera - Andersa Thomsena.

Awizowane składy:

Esbjerg Vikings - Slangerup Speedway, godz. 18:30, RELACJA LIVE -->

Esbjerg: 1. Jonas Jeppesen, 2. Luke Becker, 3. Niels Kristian Iversen, 4. Matias Nielsen, 5. Niklas H. Jakobsen

Slangerup: 1. Mikkel Michelsen, 2. Andreas Lyager, 3. Jonas Seifert-Salk, 4. Michael Jepsen Jensen, 5. William Drejer

GSK Liga - Soenderjylland Elite Speedway, godz. 18:30, RELACJA LIVE -->

GSK: 1. Przemysław Pawlicki, 2. Nicki Pedersen, 3. Kenneth Bjerre, 4. David Bellego, 5. Rune Thorst

SES: 1. Mads Hansen, 2. Jesper Knudsen, 3. Marcin Nowak, 4. Keynan Rew, 5. Sam Jensen

CZYTAJ WIĘCEJ: Ważny komunikat Stali. Wiadomo, co dalej ze Stanisławem Chomskim Wybrzeże zrobiło to po raz trzeci. Menadżer wskazuje przyczyny do wyeliminowania   ZOBACZ WIDEO: Paweł Przedpełski znów zawodzi. Czy uratuje swój sezon?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty