Metalurg Skopje przegrał derbowe starcie z Vardarem w półfinale Final Four Ligi Regionalnej

Paweł Nowakowski

W stolicy Macedonii odbywa się turniej Final Four Ligi Regionalnej. [tag=22512]Metalurg Skopje[/tag], który jest przeciwnikiem Vive Targów Kielce w 1/4 LM musiał uznać wyższość lokalnego rywala, ulegając 21:22.

Derbowe Macedonii świetnie rozpoczęli szczypiorniści Vardaru Skopje, którzy po siedmiu minutach gry prowadzili już 5:0. Metalurg otrząsnął się z letargu, lecz gracze Vardaru utrzymywali 3-4 bramkową zaliczkę, którą dowieźli do końca pierwszej partii. Wielki wkład miał w taki obrót spraw bramkarz Strahinja Milić, który w całym spotkaniu zaliczył 14 udanych interwencji.

Drugie trzydzieści minut miało podobny przebieg. Gdy najskuteczniejszy z graczy Vardaru, Igor Karacić na sześć minut przed końcem podwyższył na 21:16 wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Podopieczni Lino Cervara rozpoczęli jednak szaleńczy pościg, który zakończył się powodzeniem! Po trafieniu skrzydłowego Goce Georgievskiego Metalurg doprowadził do remisu - 21:21. Ostatnie słowo należało jednak do Vardaru, a rozstrzygającą bramkę rzucił w samej końcówce Karacić.

Oponent Vive Targów Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zagra w niedzielę w "finale pocieszenia" z białoruskim Meshkov Brest.