MŚ 2013 - Grupa D: Niemki i Węgierki z kompletem punktów

Sławomir Bromboszcz

Reprezentacja Niemiec pokonała Czechy, Tunezja uległa Węgrom, natomiast Rumunia zdeklasowała Australię w poniedziałkowych spotkaniach grupy D.

Reprezentacja Tunezji na inaugurację mistrzostw wysoko uległa Rumunii. Zdecydowanie lepiej szczypiornistki z Afryki zaprezentowały się w pojedynku z Węgierkami. Spotkanie w pierwszej połowie toczone było bramka za bramkę. Po zmianie strony szybko trzybrakomwe prowadzeni zdołały wypracować Węgierki 19:16. Wydawało się, że zespół z Europy dowiezie zwycięstwo do końca. Tymczasem w 52 minucie na prowadzeniu niespodziewanie znalazły się Tunezyjski 21:20. Decydujące słowo należało do Węgier. Sprawy w swoje ręce wzięła Zsuzsanna Tomori i rozstrzygnęła losy pojedynku 26:24. Poniżej oczekiwań zaprezentowały się liderki węgierskiego zespołu, które zagrały na bardzo słabej skuteczności.

Kolejny krok w kierunku awansu do 1/8 finału zrobiły także Niemki, które w poniedziałek pokonały Czeszki. Spotkanie lepiej rozpoczęły nasze południowe sąsiadki, które objęły prowadzenie 4:2. Niemki szybko opanowały sytuację na parkiecie i przejęły inicjatywę. Po kwadransie gry prowadziły 7:5 i nie pozwoliły już rywalkom na niwelowanie strat. Po pierwszej połowie Niemki prowadziły 17:13. W drugiej połowie zespoły grały falami, na czterobramkową serię Niemek tym samym odpowiadały rywalki. W efekcie Czeszki przegrywały czterema-ośmioma bramkami. Bardzo słabo zaprezentowały się golkiperki obu drużyn, broniąc na poziomie 20 procent. Niemal każdy rzut lądował w bramce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Niemek 37:32.

Stawce zespołów w grupie D przewodzi Rumunia. Po wysokim zwycięstwie nad Tunezją tym razem ofiarą Rumunek padły szczypiornistki z Antypodów. Już po 10 minutach gry reprezentantki zespołu z Europy prowadziły 5:0. Spotkanie toczone było pod dyktando Rumunek, które systematycznie powiększały swoje prowadzenie. Dobrze zaprezentowały się bramkarki, broniąc na poziomie 50 procent. Bezradne Australijki przegrały wysoko 13:32.

Tunezja - Węgry 24:26 (15:15)
Najwięcej bramek: dla Tunezji - Maroua Dhaouadi 6, Mouna Chebbah 5, Raja Toumi 5; dla Węgier - Anita Görbicz 6, Zsuzsanna Tomori 6.

Czechy - Niemcy 32:37 (13:17)
Najwięcej bramek: dla Czech - Iveta Luzumova 9, Jana Knedlikova 7, Katerina Keclikova 6; dla Niemiec - Susann Müller 11, Anja Althaus 6, Angie Geschke 5, Laura Steinbach 5.

Australia - Rumunia 13:32 (7:16)
Najwięcej bramek: dla Australii - Sally Potocki 5; dla Rumunii - Georgiana Ciuciulete 7, Aneta Pirvut 6, Eliza Iulia Buceschi 5.

MŚ 2013: Grupa D