PP: Korona Handball Kielce wyeliminowała lublinianki

Michał Gałęzewski

Korona Handball Kielce pokonała MKS AZS UMCS Lublin 30:24 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Oba zespoły grały w osłabionych składach. Już w pierwszej połowie gospodynie prowadziły różnicą sześciu trafień.

Początek środowego meczu był jednak wyrównany. Po trafieniu Justyny Horbowskiej-Zaranek, na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Kolejne cztery bramki z rzędu rzuciły gospodynie, ale momentalnie odpowiedziały lublinianki. Jeszcze w 17. minucie po trafieniu Martyny Gomółki było 9:8.

Później na boisku istniały przede wszystkim szczypiornistki Korony Handball. Trafiły pięć razy z rzędu do lubelskiej bramki i gdy trafiła Martyna Rozmus, było już 14:8. Tuż przed przerwą znów zaatakowały Akademiczki i po zmianie stron wszystko było jeszcze możliwe.

Gdy w 38. minucie trafiła Patrycja Szyszkowska, było już 18:17. Ponownie na czterobramkowe prowadzenie wyszły gospodynie, by ekipa z Lublina zmniejszyła stratę. W końcówce cztery ważne bramki rzuciła Agnieszka Małecka i przeważyło to o zwycięstwie Korony Handball.

Ostatecznie środowy mecz Pucharu Polski zakończył się rezultatem 30:24 i w dalszej fazie Pucharu Polski zagra Korona Handball Kielce. Drugi pierwszoligowiec - MKS AZS UMCS Lublin może się skupić już tylko na występach w I lidze kobiet.

Korona Handball Kielce - MKS AZS UMCS Lublin 30:24 (15:13)

Korona Handball: Mochocka 5, Małecka 5, Więckowska 5, Czubaj 4, Nowak 4, Czubaj 4, Skowrońska 1, Rozmus 1, Cwynar 1, Zimnicka 1, oraz Kędzior.