Węgry: Spacerek zespołu Wyszomirskiego z Balmazújváros

Maciej Wojs

MOL-Pick Szeged Piotra Wyszomirskiego odniosło we wtorek 18. zwycięstwo w rozgrywkach ligi węgierskiej (NB I). Drużyna polskiego golkipera pokonała na własnym parkiecie Kőnig-Trade Balmazújváros 38:30 (19:14).

Wyszomirski starcie z 6. w tabeli ekipą z Balmazújváros rozpoczął w wyjściowym składzie MOL-Pick. Ekipa z Segedynu szybko wypracowała sobie solidną zaliczkę - w 3. minucie po trafieniach Szabolcsa Zubaia, Roberto Garcii Parrondo oraz Deana Bombaca było już 3:0, a w 11. minucie przewaga zespołu polskiego bramkarza wzrosła do sześciu bramek (8:2).

Od tego momentu MOL-Pick spokojnie kontrolowało przebieg rywalizacji. Na przerwę podopieczni Juana Carlosa Pastora zeszli z pięcioma trafieniami zaliczki (19:14), a w drugiej połowie dobili rywali, ostatecznie triumfując różnicą ośmiu goli (38:30).

Najwięcej bramek dla MOL-Pick zdobyli wspomniani Bombac i Parrondo oraz Antonio Garcia i Marko Csuruvija - po pięć. W ekipie Balmazújváros wyróżnił się były gracz Czuwaju Przemyśl, Jozef Hantak.

Dzięki zwycięstwu we wtorkowym meczu MOL-Pick utrzymało pozycję lidera tabeli NB I. W sezonie zasadniczym ekipie z Segedynu pozostało do rozegrania jeszcze pięć meczów. Później rozpocznie się faza play-off, w której zmagania rozpocznie MVM Veszprém.