WP SportoweFakty / Dorota Kowalska

Warmia Traveland - Ostrovia: Ofensywny popis olsztynian

Michał Gałęzewski

W barażu wicemistrzów I ligi Warmia Traveland Olsztyn pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski 38:27. Po dwanaście bramek dla zwycięzców rzucili Karol Królik i Marcin Malewski.

Drużyny z Olsztyna i z Ostrowa Wielkopolskiego zajęły drugie miejsca w swoich grupach I ligi mężczyzn i w cieniu rozmów o Lidze Zawodowej walczy o awans przez baraże. Od początku meczu w Olsztynie dobrze grali gospodarze, którzy prowadzili już 3:0. Później jednak nadgonili goście.

W ostrowskim zespole skuteczny był Mariusz Kuśmierczyk po którego rzucie w 10. minucie był już remis 5:5. Później jednak gospodarze ponownie zaatakowali. Rzucali bramki seriami i nie dali się zaskoczyć rywalowi. W końcu gdy trafił Paweł Deptuła, w 26. minucie było 17:10.

Do przerwy utrzymała się siedmiobramkowa przewaga Warmii Traveland. Jej wynik - 19:12 ustalił Marcin Malewski. Po zmianie stron dominacja podopiecznych Giennadija Kamielina była jeszcze bardziej widoczna i gdy w 39. minucie do bramki gości trafił zdobywca dwunastu bramek - Karol Królik, na tablicy wyników widniał rezultat 25:14.

Przy jedenastobramkowym prowadzeniu ekipy ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego przez długi czas nie powiększali już przewagi. Ostrovia nie potrafiła jednak zmniejszyć jej na tyle, by realnie myśleć o zwycięstwie w dwumeczu.

Tuż przed końcem Warmia Traveland przeprowadziła kolejny atak i na dwie minuty przed końcem wyszła na rekordowe, czternastobramkowe prowadzenie 38:24. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 38:27. Oznacza to że wicemistrz grupy A jest o krok od wygrania dwumeczu.

Warmia Traveland Olsztyn - Ostrovia Ostrów Wlkp.  38:27 (19:12)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Królik 12, Malewski 12, Sikorski 4, Dzieniszewski 3, Deptuła Paweł 2, Kopyciński 2, Kondracki 1, Żółtak 1, Krawczyk 1 oraz Droździk, Koledziński, Hegier.