WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Kram Start - Piotrcovia: udany początek gospodyń, Piotrcovia rozbita

Maciej Wojs

Szczypiornistki Kram Startu Elbląg pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:20 (15:10) w niedzielnym meczu 1. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. Kończące rywalizację w premierowej serii gier spotkanie nie dostarczyło zbyt dużych emocji.

Kram Start dominował od startu zawodów, w pierwszych dwunastu minutach spotkania pozwalając rywalkom zdobyć zaledwie dwie bramki. W tym czasie zawodniczki Andrzeja Niewrzawy miały na swoim koncie już siedem trafień, dzięki czemu mogły spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie.

Pięć trafień przewagi wypracowane w pierwszym kwadransie meczu gospodynie powiększyły dopiero po przerwie. Tuż po zmianie stron trzy razy w ciągu trzech minut bramkarkę Piotrcovii pokonała Magda Balsam, a gol Pauliny Muchockiej wyśrubował zaliczkę Kram Startu w 35. minucie do stanu 19:10.

Grze obu drużyn nie towarzyszyły już wówczas prawie żadne emocje. Gospodynie trzymały rywalki na dystans, a Piotrcovia co jakiś czas odgryzała się indywidualnymi próbami Aleksandry Kucharskiej lub rzutami karnymi wykonywanymi przez Agata Wypych. Na elbląski zespół, zwłaszcza w obliczu słabej dyspozycji rzutowej Zoricy Despodowskiej, było to za mało.

Dla drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego była to ósma porażka w dziesięciu ostatnich ligowych meczach w Elblągu. Na wygraną nad Kram Startem zespół z województwa łódzkiego czeka ponad dwa i pół roku.

PGNiG Superliga Kobiet, 1. kolejka:

Kram Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:20 (15:10)

Kram Start: Szywierska, Powaga - Balsam 7, Dankowska, Grobelska 2, Waga 2, Muchocka 3, Jędrzejczyk 2, Kwiecińska 1, Gerej 1, Lisewska 5 (2/3), Stokłosa 4, Świerżewska 2, Andrzejewska, Szopińska
Karne: 2/3
Kary: 12 min.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Sobińska, Kucharska 5, Matyja 1, Osuch, Klonowska 2, Kopertowska 3, Wypych 6 (4/5), Szafnicka, Ivanović 1, Jałoszewska, Despodowska 2 (1/1), Dronzikowska
Karne: 5/6

Kary: Kram Start - 12 min. (Balsam, Dankowska, Jędrzejczyk, Lisewska, Stokłosa, Szopińska - po 2 min.); Piotrcovia - 12 min. (Kucharska, Osuch, Kopertowska, Wypych, Jałoszewska, Dronzikowska - po 2 min.)

Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń) oraz Rafał Puszkarski (Legionowo)
Delegat: Marek Szajna (Warszawa)