East News / Na zdjęciu: Kamil Syprzak (po lewej)

Liga Mistrzów: ekipa Kamila Syprzaka rozbiła w Barcelonie Bjerringbro-Silkeborg. To dobry wynik dla Orlenu Wisły

Tomasz Rosiński

W meczu grupy A Ligi Mistrzów 2016/2017, hiszpańska FC Barcelona Lassa nie dała szans duńskiemu Bjerringbro-Silkeborg, triumfując 34:19.

Zespół z Barcelony w poprzedniej serii gier pewnie ograł Bjerringbro-Silkeborg (27:23) i w niedzielę chciał powtórzyć ten wyczyn, co mu się udało.

Ekipa z Danii dotrzymywała kroku mistrzom Hiszpanii tylko do dziesiątej minuty, kiedy na tablicy świetlnej widniał remis 4:4. Od tego momentu na boisku zaczęli dzielić i rządzić gospodarze, którzy błyskawicznie objęli prowadzenie 10:4, a świetnie na tym etapie konfrontacji poczynał sobie Lasse Andersson.

Udanie w katalońskiej bramce grał Gonzalo Perez de Vargas (50-procentowa skuteczność obron), zaś nie do zatrzymania dla przeciwników był Dika Mem. W końcowym rozrachunku FC Barcelona wygrała pierwszą odsłonę 18:10.

W drugiej połowie trwał festiwal strzelecki Kiryła Łazarowa i spółki. Podłamani zawodnicy Bjerringbro-Silkeborg tylko od czasu do czasu potrafili odpowiadać na dobre zagrania podopiecznych Xaviera Pascuala (27:12 w 45. minucie starcia).

Już do końca rywalizacji nic się nie zmieniło, a barcelońska drużyna pokonała Bjerringbro-Silkeborg 34:19.

Kamil Syprzak zakończył mecz z dorobkiem 2 bramek (na dwie próby).