Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE

Gazprom Liga SEHA: radość w Skopje, równy krok liderów

Kamil Kołsut

Vardar Skopje po kilku słabszych meczach pewnie wygrał z Meszkowem Brześć (35:30) i umocnił się na czele tabeli Ligi SEHA. Macedończyków ściga Telekom Veszprem.

Mistrzowie Węgier pokonali RK Izvidac Central Osiguranje 31:25. Telekom wygrał w lidze po raz trzeci z rzędu i do lidera traci sześć punktów, mając do rozegrania mecz zaległy.

Sobotnie spotkanie było wyrównane przez trzy kwadranse. Sporo krwi wyżej notowanym rywalom napsuli Josip i Ante Grabovac, ale kiedy przyszedł czas na decydujące rozstrzygnięcia, Telekom nie pozostawił rywalom złudzeń. Od wyniku 22:20 dla gospodarzy Węgrzy zdobyli sześć bramek z rzędu i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Klasą dla siebie był Gasper Marguc, który do siatki trafiał aż dwanaście razy.

Vardar w trzech ostatnich meczach - z Telekomem (28:28), Celje Pivovarna Lasko (33:31) i RK PPD Zagrzeb (26:28) - zdobył tylko trzy punkty. Tylko, bo w dwunastu poprzednich piłkarze ręczni z Veszprem po wygraną sięgali aż jedenaście razy. Teraz lider wrócił na właściwe tory, a losy dwóch punktów były przesądzone już na dziesięć minut przed finałową syreną, gdy do wyniku 31:26 doprowadził Luka Cindrić.

Serię trzech kolejnych porażek przerwał Metalurg Skopje. Macedończycy pokonali na wyjeździe Tatrana Preszów (33:27), choć jeszcze osiem minut przed końcem meczu obie drużyny dzielił tylko jeden gol. Później goście zdobyli jednak sześć bramek z rzędu i wyprzedzili Słowaków w tabeli.

Na czele klasyfikacji strzelców Gazprom Ligi SEHA umocnił się Blaz Janc. Słoweniec, którego chętnie widziałby w swoim zespole prezes Vive Tauronu Kielce Bertus Servaas, w meczu z RK Nexe Nasice zdobył siedem bramek.