Getty Images / Alex Grimm

Puchar EHF: bardzo trudna sytuacja Melsungen, Fuechse Berlin prawie pewne Final Four

Marcin Górczyński

Final Four Pucharu EHF prawdopodobnie nie będzie wyłącznie niemiecką sprawą. Po porażce 25:30 z francuskim Saint-Raphael Var pod ścianą znajduje się Melsungen. Na przeciwnym biegunie Fuechse Berlin, które wywiozło z Węgier pięciobramkową zaliczkę.

Kilka dni temu Lisy ze stolicy Niemiec wygrały z Flensburgiem 34:32 i włączyły się do walki o trzecie miejsce w Bundeslidze. Berlińczycy nie zamierzają jednak odpuszczać rywalizacji w Pucharze EHF. Na trudnym węgierskim parkiecie Fuechse nie dało gospodarzom szans, rozstrzygając mecz w pierwszej połowie.

Nie zawiedli najlepsi strzelcy zespołu. Hans Lindberg i Petar Nenadić rzucili połowę bramek dla Lisów, nieźle prezentowali się też prawi rozgrywający, Kent Robin Tonnesen i Fabian Wiede. Grundfos takich armat nie miał.

Skład gospodarzy w głównej mierze opiera się na młodych graczach, m.in. świeżo upieczonym reprezentantem kraju Adamem Juhaszem. Najbardziej doświadczony z Madziarów, Ferenc Ilyes, nie nawiązał do swoich najlepszych lat, a bramki Milosa Vujovicia tylko nieznacznie poprawiły wynik.

Przed bardzo trudnym zadaniem w rewanżu stoi Melsungen. Kolejny z przedstawicieli Bundesligi zawiódł we Francji i po przerwie okazał się wyraźnie gorszy od Saint-Raphael Var. Sytuację swojej drużyny mógł nieznacznie poprawić Johannes Sellin, ale mistrz Europy 2016 w końcówce zmarnował karnego, po chwili fatalnie wyprowadził kontrę i zamiast dwubramkowej straty, jego zespół musi odrobić cztery gole na własnym parkiecie. Przy tak grających rywalach zadanie raczej z serii niewykonalnych.

W ostatnim ćwierćfinale Helvetia Anaitasuna zmierzy się z Magdeburgiem. Gospodarzem Final Four będzie obrońca pucharu Frisch Auf! Goeppingen.