Materiały prasowe / Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski

Rajd Dakar: Sonik i Wiśniewski w czołówce 1. etapu

Rafał Lichowicz

Ignacio Casale (Chile) zwyciężył na trasie krótkiego pierwszego etapu inaugurującego 40. edycję Rajdu Dakar w klasyfikacji quadów. Niewielkie straty do lidera ponieśli polscy zawodnicy.

Drugi zawodnik ubiegłorocznej edycji Rajdu Dakar, Ignacio Casale triumfował na krótkim 31 kilometrowym odcinku specjalnym z Limy do Pisco z przewagą minuty nad broniącym tytułu Rosjaninem Siergiejem Karjakinem. Trzecie miejsce zajął Sebastien Souday z Francji.

Za czołową trójką korzystającą ze sprzętu Yamahy uplasował się 35-letni Kamil Wiśniewski. Zawodnik Sonik Team startujący na Can-Am Renegade stracił ledwie 14 sekund do trzeciego Soudaya.

Na siódmej pozycji inauguracyjny 1. etap ukończył triumfator imprezy z 2015 roku Rafał Sonik. Jadący na Yamasze Polak stracił do najszybszego Casale cztery minuty.

Do rywalizacji qudadów w tegorocznej edycji Rajdu Dakar zgłosiło się 49 zawodników.