Hołowczyc znów mistrzem Polski? 61-latek przed kolejnym wyzwaniem

Krzysztof Hołowczyc w tym roku wrócił na trasy Rajdu Dakar, ale 61-latek nie zamierza na tym poprzestać. Po raz kolejny postara się zostać mistrzem Polski w rajdach terenowych. "Hołek" jest zdecydowanym faworytem ruszających właśnie zmagań.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Krzysztof Hołowczyc Materiały prasowe / Hołowczyc Racing / Na zdjęciu: Krzysztof Hołowczyc
W najbliższy piątek rozpocznie się pierwsza runda mistrzostw Polski samochodów terenowych - rajd Baja Drawsko Pomorskie. Na starcie nie może zabraknąć ekipy FosfoPower, którą stanowią Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja. Załoga, która w styczniu pokonała Rajd Dakar, wystartuje z numerem 200 swoim BMW X3.

Na piątkowym starcie pojawią się także dobrze znani zawodnicy z mistrzostw Polski - Michał Małuszyński z Julitą Małuszyńską w MINI T1 Plus, a także Włodzimierz Grajek z Michałem Goleniewskim w Toyocie Hilux T1 Plus.

Cały cykl przeszedł szereg zmian, pojawiły się nowe klasy i kategorie. We wszystkich kategoriach na liście zgłoszeń znalazło się 42 zawodników. W Pucharze Polski i nowo stworzonym cyklu towarzyszącym Promo swój start zapowiedziało kolejnych kilkudziesięciu uczestników.

ZOBACZ WIDEO: Jaki będzie ORLEN 80. Rajd Polski? Opowiada Mikołaj Marczyk

Rywalizacja rozpocznie się w piątek (19 kwietnia) od tradycyjnego prologu o długości 31 kilometrów. Główna część rywalizacji przypada na sobotę. Zawodnicy będą rywalizować na dwukrotnie pokonywanym odcinku specjalnym, podzielonym strefą neutralizacji - Jaworze - Oleszno o łącznej długości ponad 120 kilometrów. Pierwsza załoga pojawi się na mecie rajdu o godzinie 16:30.

- Zaczynamy kolejny sezon. Bardzo się cieszę, bo przerwa po Dakarze trochę nam się dłużyła. W tym sezonie, tak jak w ubiegłym będziemy startować w barwach FosfoPower. Tegoroczne mistrzostwa Polski przeszły kilka zmian i to co od razu rzuca się w oczy, to frekwencja. Bardzo mnie to cieszy, duża liczba zawodników to potwierdzenie atrakcyjności cross-country i tego, że nasza dyscyplina się rozwija. Plan na ten rajd mamy dokładnie taki sam jak zawsze - dać z siebie wszystko i pojawić się na mecie jako najszybsza załoga - powiedział Krzysztof Hołowczyc przed pierwszym tegorocznym występem w Polsce.

- To już nasz kolejny sezon! Cieszę się, że znów razem powalczymy. Po zimowej przerwie będzie miło znów wsiąść na prawy fotel "Hołka". Baja Drawsko Pomorskie to dobrze znane nam trasy ale oczywiście podchodzimy to rajdu bardzo poważnie. Mam nadzieję, że w sobotę będziemy mocno uśmiechnięci! - dodał Łukasz Kurzeja.

Czytaj także:
- Red Bull zadecydował? Oto kolejny element układanki w F1
- Współpracowali z Kubicą i Orlenem. Włoski gigant ponownie myśli o F1

Czy Krzysztof Hołowczyc zostanie mistrzem Polski w rajdach terenowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×