WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Olivia Różański

Drużyna Olivii Różański zwyciężyła w Pucharze Challenge. Polka przeszła do historii

Jakub Fordon

Reale Mutua Fenera Chieri, w której występuje Olivia Różański okazała się najlepsza w Pucharze Challenge kobiet. W finałowym dwumeczu włoski zespół nie stracił nawet seta przeciwko CSM Lugoj. Polka tym samym przeszła do historii.

Pierwsze spotkanie finału Pucharu Challenge kobiet odbyło się na terenie Reale Mutua Fenera Chieri. Włoski zespół zwyciężył pewnie, nie tracąc przy tym żadnego seta. W rewanżu potrzebował wygrać jedynie dwie partie, by zapewnić sobie końcowy triumf.

Dla drużyny Olivii Różański nie był to żaden problem. Dwukrotnie zwyciężyła ona 25:21, dzięki czemu szybko zapewniła sobie zwycięstwo w tych rozgrywkach. W trzeciej partii Reale Mutua Fenera Chieri ponownie triumfowało identycznym wynikiem i ostatecznie zamknęło mecz wynikiem 3:0.

Najskuteczniejszą siatkarką w tym spotkaniu była francuska przyjmująca, Helena Cazaute. Grająca w Reale Mutua Fenera Chieri od 2021 roku 25-latka zdobyła 15 punktów. Różański rozpoczęła mecz na ławce, ale pojawiła się w drugim secie, a na trzeci wyszła w podstawowym składzie.

Polka na swoim koncie zapisała 6 "oczek". Skończyła 6 z 15 otrzymanych piłek, co dało jej 40 proc. skuteczność w ataku. 7 razy przyjmowała zagrywkę, popełniając przy tym jeden błąd. Po tym, jak jej zespół triumfował w Pucharze Challenge, Różański przeszła do historii. Wcześniej żadna nasza siatkarka nie wygrała tego turnieju.

Finał Puchar Challenge kobiet:

CSM Lugoj - Reale Mutua Fenera Chieri 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)

Pierwszy mecz: 0:3.

Zwycięzca: Reale Mutua Fenera Chieri.

Natomiast w rozgrywkach Pucharu CEV kobiet w tym tygodniu poznaliśmy finalistów. Dojdzie do rumuńsko-włoskiej rywalizacji, bowiem zmierzą się CS Volei Alba Blaj i Savino Del Bene Scandicci.