Avia i Łabędź wciąż na dnie - podsumowanie 9. kolejki Krispol Ligi

Jakub Artych

Środowa kolejka Krispol Ligi dostarczyła kibicom bardzo wielu emocji. Pięciosetowego boju byliśmy świadkami aż w czterech meczach.

Drużyna Krispolu nie zawiodła swoich kibiców
Krispol Września - SMS PZPS Spała 3:0 (25:21, 26:24, 25:23)

APP Krispol: Chwastyniak, Marcin Iglewski, Antosik, Murdzia, Jasiński, Mateusz Iglewski (libero) oraz Wajdowicz, Skup, Dobosz

SMS Spała: Zwiech, Kwolek, Droszyński, Fornal, Ziobrowski, Masłowski (libero) oraz Kochanowski, Domagała, Gruszczyński, Komenda

Mimo porażki w trzech setach, młodzi siatkarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego potwierdzili we Wrześni, że nie można ich zlekceważyć, i że nieprzypadkowo zajmują wysokie miejsce w tabeli. Beniaminek nie był w stanie jednak mocniej zagrozić podrażnionemu Krispolowi, który zrehabilitował się za bolesną porażkę w Nysie. - Mimo pewnego wyniku było ciężko, najważniejsze trzy punkty. Cały czas borykamy się z urazami kilku zawodników. Na szczęście zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w Nysie - przyznał na łamach krispolwrzesnia.pl trener Marek Jankowiak.

[nextpage]

Ślepsk Suwałki wrócił na właściwe tory?
ASPS AVIA Świdnik - Ślepsk Suwałki 0:3 (15:25, 23:25, 17:25)

Avia: Poinc, Misztal, Konieczny, Szaniawski, Woźnica, Łęgowski, Sadowski (libero) oraz Dobrzyński, Sajdak, Skwarek, Woźniak i Kwiecień

Ślepsk: Makowski, Kluth, Skrzypkowski, Urbanowicz, Schamlewski, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak

MVP: Łukasz Makowski

Młoda drużyna ze Świdnika nie miała argumentów, aby przeciwstawić się doświadczonej ekipie z Suwałk, który zdobyła cenne trzy punkty. O słabości podopiecznych trenera Krzysztofa Lemieszka przekonaliśmy się szczególnie w pierwszej i trzeciej partii, w której borykający się z problemami Ślepsk rozbił ostatni zespół w tabeli. Podopieczni Piotra Poskrobko z kolei z meczu na mecz łapią wiatr w żagle. Świetnym ruchem okazało się zakontraktowanie Łukasza Makowskiego, który wprowadził do zespołu duży spokój oraz pewność siebie.

[nextpage]

Doświadczony Marcin Nowak nie pomógł beniaminkowi ze Szczecina
Kęczanin Kęty - Espadon Szczecin 3:2 (25:23, 21:25, 25:18, 23:25, 15:12)

Kęczanin: Macionczyk, Behrendt, Macek, Ciupa, Pietruczuk, Biegun, Mariański (libero) oraz Błasiak, Ogrodniczuk, Gandyk, Szpyrka, Gaweł

[b]Espadon:[/b] Pietrzak, Nowak, Orłowski, Wołosz, Kwiecień, Gałązka, Filipowicz (libero) oraz Zabłocki, Leszczewski, Cedzyński, Dembiec (libero)

Kolejnej porażki z rzędu doznali siatkarze Przemysława Michalczyka, którzy nie sprostali solidnemu w tym sezonie Kęczaninowi. Od pierwszego gwizdka pojedynek był bardzo wyrównany, a o zwycięstwach w poszczególnych setach zdecydowały detale. W środowym spotkaniu z dobrej strony pokazali się rezerwowi gospodarzy, którzy w kilku ważnych momentach poderwali drużynę do walki. Dzięki wygranej siatkarze Marka Błasiaka awansowali na czwarte miejsce w rozgrywkach. Ekipa z Pomorza Zachodniego natomiast po piątej porażce w tym sezonie straciła kontakt z czołówką ligi.

[nextpage]

Drużyna z Wyszkowa ponownie zdobyła komplet oczek
AGH 100RK AZS Kraków - Camper Wyszków 1:3 (15:25, 24:26, 29:27, 22:25)

AGH: Górski, Halaba, Szalacha, Akala, Surma, Dzierwa, Głód (libero) oraz Walczykowski, Łaba, Gnatek, Małysza i Kosiek

Camper: Peszko, Wójcik, Kaczorowski, Główczyński, Kowalczyk, Zrajkowski, Sobczak (libero) oraz Faryna, Szulik i Rutecki

Siatkarze z Wyszkowa mają w ostatnich tygodniach napięty terminarz. - W poniedziałek sparowaliśmy z Bahrajnem więc na prawdę nie zwalniamy tempa. Mamy napięty terminarz ale lubimy grać w siatkówkę. Nie jest to dla nas problem - tłumaczy środkowy Jakub Kowalczyk. W Krakowie lider rozgrywek ponownie nie zawiódł, odnosząc 9. zwycięstwo w tym sezonie. Świetny mecz zagrał Łukasz Kaczorowski, który zdobył 23 punkty. Atakującego dzielnie wspierał Jakub Peszko, który w wielu momentach wziął ciężar zdobywania punktów na swoje barki. W szeregach gospodarzy na wyróżnienie z pewnością zasłużył niezawodny Michał Dzierwa.

[nextpage]

Drużyna z Nysy nie poszła za ciosem
Pekpol Ostrołęka - Stal AZS PWSZ Nysa 3:2 (25:23, 25:22, 22:25, 24:26, 18:16)

MVP: Karol Szczygielski

Twierdza Ostrołęka w dalszym ciągu pozostaje niezdobyta. Siatkarze Pekpolu przeżyli siatkarską huśtawkę, z której jednak po pięciosetowym boju wyszli zwycięsko. Wiele emocji dostarczył kibicom piąty set, w którym obie drużyny dały popis gry w siatkówkę. W pewnym momencie gracze trenera Janusza Bułkowskiego prowadzili już 13:11 i wydawało się, iż team z Nysy pójdzie za ciosem. Nic bardziej mylnego. Drużyna znad Narwi podniosła się z kolan i potrafiła odwrócić losy spotkania, zdobywając cenne dwa oczka.

[nextpage]

Dominik Kwapisiewicz zadebiutował w roli trenera Warty
Aluron Warta Zawiercie - Victoria Wałbrzych 2:3 (25:23, 17:25, 19:25, 25:23, 9:15)

Nie udał się debiut na stanowisku pierwszego trenera Dominikowi Kwapisiewiczowi. Przypomnijmy, iż były opiekun Nafty Piła zastąpił Alberta Semeniuka, który został zwolniony z powodu słabych wyników zespołu. Co ciekawe, dla siatkarzy z Wałbrzycha był to już piąty tie-break w tym sezonie. Mimo zwycięstwa, w szeregach Victorii można dostrzec wiele mankamentów, które z pewnością ciągnął zespół w dół. Drużyna trenera Krzysztofa Janczaka musi popracować nad koncentracją oraz zagrywką, która szczególnie w pierwszym i czwartym secie była sporą bolączką przyjezdnych.

[nextpage]

Nadchodzą lepsze czasy dla KPS?
LKS Łabędź Rzeczyca - KPS Siedlce 2:3 (25:23, 25:18, 22:25, 19:25, 13:15)

Stawka pojedynku w Rzeczycy była bardzo duża. Drużyna z Siedlec chciała po zwycięstwie nad Avią Świdnik pójść za ciosem i wrócić na właściwe tory. Gospodarze natomiast walczyli o pierwsze zwycięstwo w lidze. Po dwóch setach wydawało się, iż zdecydowanie bliżej celu są siatkarze beniaminka, którzy szczególnie w drugiej partii zagrali świetne zawody. Podopieczni Sławomira Gerymskiego w trzecim secie wrócili z dalekiej podróży i zaczeli grać zdecydowanie lepiej. Sygnał do ataku dał między innymi Jan Fornal, który wyrasta na jednego z liderów KPS-u. W tie-breaku mimo kilku problemów, ekipa z Mazowsza nie pozwoliła rywalom rozwinąć skrzydeł i odnieść pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.