PAP

Polski Cukier Muszynianka - SK bank Legionovia: Mineralne lepsze w każdym elemencie

Krzysztof Sędzicki

Pewne trzy punkty wywalczyły siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna w ostatnim meczu 8. kolejki Orlen Ligi przeciwko SK bank Legionovii Legionowo. Zespół gości nie był w stanie przejąć inicjatywy w tym meczu.

Podopieczne Ettore Guidettiego nawiązały walkę z Mineralnymi jedynie przez część pierwszego seta (do I przerwy technicznej) oraz do stanu 21:21 w drugiej odsłonie. W trzeciej partii, którą przegrały do 15, nie miały już nic do powiedzenia.

Legionowianki borykały się z kłopotami w przyjęciu. Wpuściły aż 6 asów serwisowych, a ich perfekcyjne przyjęcie w żadnym secie nie przekroczyło 15 procent. Dodatkowo wszystkie skrzydłowe miały problemy z kończeniem ataków. Skuteczność Malwiny Smarzek, Darii Paszek oraz Aleksandry Wójcik nie osiągnęła nawet 40 procent. Mimo tego pierwsza z nich zdobyła w spotkaniu 13 punktów.

Po stronie drużyny prowadzonej przez Bogdana Serwińskiego statystyki są lepsze, ale tylko nieznacznie. Niezły występ zaliczyła atakująca, Adela Helić, która 13 z 27 ataków zamieniła na punkt dla Polskiego Cukru Muszynianki. Serbka miała wsparcie w postaci Anny Grejman. MVP tego spotkania do ośmiu punktów zdobytych atakiem dołożyła trzy asy serwisowe na samym początku trzeciego seta.

Gospodynie lepiej prezentowały się również w bloku, dzięki któremu zdobyły 11 oczek. Sama Maja Savić zapunktowała w ten sposób czterokrotnie. Rywalki odwdzięczyły się sześcioma skutecznymi czapami. Same liczby pokazują, że mecz w Muszynie nie stał na wysokim poziomie.