Stelmach wzburzony, Sordyl bez emocji - komentarze po meczu ZAKSA - AZS Olsztyn

Dominika Kwiek

W sobotnim meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS UWM Olsztyn górą byli gospodarze. Po wyrównanej walce wygrali 3:1. W ocenie Michała Masnego mecz stał na wysokim poziomie. Całkowicie odmiennego zdania był jego szkoleniowiec Krzysztof Stelmach. Mariusz Sordyl natomiast był zadowolony z walki swojego zespołu.

Michał Masny, rozgrywający ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Jestem zadowolony z wygranej w tym spotkaniu, dlatego że drużyna z Olsztyna jest naprawdę dobra. Dzisiejsza siatkówka zaprezentowana przez obie ekipy stała na wysokim poziomie. Dobrze, że w całym spotkaniu, nie licząc trzeciego seta, utrzymywaliśmy ten sam styl gry. Uważam, że zasłużenie wygraliśmy ten pojedynek.

Mariusz Sordyl, trener AZS UWM Olsztyn: Gratuluję zwycięstwa przeciwnej drużynie. W dzisiejszym spotkaniu Kędzierzyn zagrał solidnie. Bardzo mocno wykorzystywał nasze błędy. W tym meczu słabym punktem był atak. W czwartym secie zawodnicy opadli z sił. Tomek Józefacki zaczynał odczuwać trudy tego spotkania. Natomiast Oli Kunari dwoił się i troił na boisku jak tylko mógł. Mimo wszystko gratuluję swoim chłopakom, bo walczyli pomimo problemów, które mamy. Niestety nikt punktów za walkę nie daje i te punkty zdobył Kędzierzyn. Jeszcze raz gratuluję naszym rywalom.

Krzysztof Stelmach, trener ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Nie zgodzę się z Michałem, że była to siatkówka na wysokim poziomie. Według mnie było zupełnie inaczej. Była to słaba siatkówka. Chciałbym powiedzieć tylko jedną rzecz- jestem zadowolony ze zdobytych trzech punktów. Mogę pogratulować chłopakom, że osiągnęli najważniejszy cel dzisiejszego spotkania. Wiadomo komplet oczek jest najważniejszy obojętnie czy za dobrą, czy złą grę.